Trwałe cienie do powiek – estetyka i komfort

0
1504
Trwałe cienie do powiek - estetyka i komfort

Sztuka makijażu znana była już od starożytności. Egipcjanki podkreślały oczy grubą czarną kreską na powiekach a usta malowały na intensywnie czerwony kolor. Widać to wyraźnie na zachowanych wizerunkach Kleopatry, z której brały wzór inne kobiety. Starożytne Greczynki uważały, że urody dodają obfite brwi, które łączą się w jedną szeroką, ciemną linię.

Moda na kobiecy makijaż przez kolejne wieki zmieniała się, ale zawsze najważniejszym elementem twarzy były wyraziste i pełne blasku oczy. Taki efekt uzyskuje się dzięki stosowaniu tuszu do rzęs oraz cieni do powiek. Obecnie firmy kosmetyczne oferują trwałe cienie do powiek, które pozwalają na utrzymanie starannie zrobionego makijażu przez cały dzień. Nie osypują się ani nie łączą w grudki. Są wodoodporne, więc nie rozpływają się pod wpływem wilgoci.

Trwałe cienie do powiek, w różnych kolorach i odcieniach nadają się do sporządzania makijażu na każdą okazję.

Codzienny makijaż bywa delikatny. Polega on na zastosowaniu niewielkiej ilości kosmetyków ale tak, aby eksponowały one walory naturalnej urody. Pod brwiami rozświetla się skórę jasnym cieniem – białym albo kremowym. Na powieki dobrze jest nałożyć kolory pastelowe, w zależności od karnacji twarzy i koloru oczu. Optyczne powiększenie oczu można uzyskać poprzez nałożenie ciemniejszych cieni po bokach. Wyrazistości spojrzeniu dodaje cienka czarna kreska u nasady rzęs, które następnie należy lekko pokryć ciemnym tuszem.

Wieczorowy makijaż oczu jest bardziej intensywny. Stosuje się ciemniejsze odcienie pasteli, gdyż takie lepiej wyglądają przy sztucznym świetle. Ponieważ trwałe cienie do powiek utrzymują się długo, wystarczy poranny makijaż jedynie lekko skorygować.

Na bal, zabawę sylwestrową czy karnawałową, makijaż oczu powinien być szczególnie staranny. Trwałe cienie do powiek utrzymują się w nienaruszonym stanie, więc nie będzie potrzeby poprawiania go w trakcie imprezy. Taki makijaż polega na silnym wyeksponowaniu oczu. Nadają się do tego ciemne brązy przechodzące w beż, intensywny błękit lub fiolet z różem albo zieleń. Uwaga – kolor nie powinien być nakładany jako jednolita plama, zawsze trzeba przechodzić stopniowo do coraz jaśniejszych odcieni. Na takie okazje stosuje się często trwałe cienie do powiek perłowe, twarz wtedy nabiera większego blasku.

Zrobienie makijażu oczy nie jest sztuką łatwą. Chodzi o to, aby uwypuklić ich kształt i wielkość. Jednak nie wszystkie sposoby są odpowiednie la każdego typu urody. Doświadczony stylista potrafi dobrać indywidualny sposób malowania. Bierze pod uwagę naturalny krój oka i do tego dostosowuje wszystkie zabiegi. Oczy duże nie wymagają wielu starań, wystarczy ich wygląd uzupełnić odrobiną pasteli oraz tuszu.

Oczy małe, albo o nietypowym kształcie wymagają większej korekty. Przy oczach lekko skośnych można albo wyrównać optycznie ich wygląd nakładając więcej koloru bliżej nasady nosa, albo przeciwnie – nałożyć kolor od kącików oczu w kierunku skroni, aby jeszcze bardziej podkreślić ich egzotyczny kształt.

Jeśli oczy są głęboko osadzone, makijaż jest trudniej zrobić. W takich przypadkach dobrze jest skoncentrować się na dolnej powiece, na przykład można nałożyć ciemną pastele pod dolnymi rzęsami, które też dobrze jest pokryć ciemnym tuszem.

Najwięcej zabiegów wymagają małe oczy. Jak zrobić, aby wyglądały na większe i bardziej wyraziste? Do tego wykorzystuje się płynny tusz i cienki pędzelek. Robi się tym kreski na powiekach, mogą być szersze lub węższe, kończące się w kącikach oczu albo wychodzące poza och obręb zwężając się ku końcowi. Dodatkowo zewnętrzne fragmenty wokół oczu maluje się ciemnym cieniem skierowanym ku górze.

Oczy są narządem wzroku bardzo delikatnym, podatnym na różnego typu uszkodzenia, infekcje i urazy. Malowanie oczu nie zaszkodzi im, jeśli zastosowane będą trwałe cienie do powiek w pierwszorzędnym gatunku. Takie, których cząstki nie przedostaną się na spojówki mogąc spowodować ich zaczerwienieni lub zapalenie. Oferowane w sprzedaży dobrej jakości są atestowane pod kątem toksyczności. Tylko te są absolutnie bezpieczne i godne polecenia klientom.

Trwałe cienie do powiek oferowane są w pojedynczych kolorach, lub w zestawach zawierających różne odcienie. Takie zestawy są bardzo wygodne w użytkowaniu. W jednym opakowaniu znajduje się kilka kolorów, które można dowolnie łączyć sporządzają makijaż. Zazwyczaj do takiego opakowania dołączone są pędzelki lub gąbeczki służące do nakładania pasteli. Pojedyncze cienie są przydatne wtedy, gdy kobieta lubi trzymać się jednego stylu i zawsze stosuje wybrany przez siebie kolor.

Niezależnie od rodzaju kosmetyków stosowanych do malowania oczu, każdorazowo zrobiony makijaż trzeba przed udaniem się do sny dokładnie zmyć. Nie powinno się tego robić wodą, bo odporne na wilgoć pastele trudno usunąć w taki sposób. Trzeba więc użyć odpowiedniego toniku, który usuwa cienie i tusz do rzęs szybko, łatwo i nie powoduje podrażnienia spojówek.

Tak więc okazuje się, że malowanie oczu, chociaż dodaje urody, musi być dokonywane z uwzględnieniem wielu warunków – należy zadbać o ostateczny efekt, ale też o bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here