Krem do rąk regenerujący – jak go dobrać do potrzeb skóry?

0
396
Krem do rąk regenerujący

Zadbane dłonie stanowią bardzo dobrą wizytówkę każdego człowieka. Utrzymanie skóry w optymalnej kondycji często stanowi jednak nie lada wyzwanie. Każdego dnia jest ona narażona na działanie szeregu szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym m.in. zmiennych warunków atmosferycznych czy środków chemicznych. Jak przywrócić dłoniom zdrowy wygląd i pozbyć się dyskomfortu? Warto sięgnąć po regenerujący krem do rąk. Czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Sucha skóra dłoni – jakie są przyczyny?

Co może przyczyniać się do przesuszenia, pękania, a nawet rogowacenia skóry dłoni? Jej pogarszająca się kondycja nierzadko wynika z działania szkodliwych czynników zewnętrznych, jednak może być to objaw rozwoju choroby lub efekt uwarunkowań genetycznych.

Suchość skóry na dłoniach często towarzyszy pacjentom zmagającym się z różnego rodzaju dermatozami, m.in. atopowym zapaleniem skóry. Często jest ona także jednym z pierwszych sygnałów ostrzegawczych świadczących o niedoborach witamin, głównie z grupy C i D.

Suche dłonie a czynniki zewnętrzne

Skóra na dłoniach każdego dnia podlega ekspozycji na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Jej nadmierne przesuszenie czy pękanie najczęściej pojawia się w okresie jesienno-zimowym, kiedy mamy do czynienia z niskimi temperaturami, wiatrem czy suchym powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach. Warto w tym czasie nosić ze sobą krem do rąk regenerujący, który pomoże utrzymać właściwe nawilżenie przesuszonej skóry.

W utrzymaniu zdrowego wyglądu dłoni nie pomaga również kontakt ze środkami chemicznymi, detergentami czy preparatami zawierającymi alkohol. Działają one wysuszająco i podrażniająco na skórę, a co za tym idzie, prowadzą do pojawienia się uczucia dyskomfortu.

Problem z suchą skórą dłoni stał się bardzo powszechny w czasie pandemii koronawirusa. Regularne stosowanie środków dezynfekujących na bazie silnych substancji neutralizujących wirusy, bakterie i inne drobnoustroje narusza naturalną barierę ochronną skóry, czego efektem jest jej podrażnienie i uczucie napięcia.

Regenerujący krem do rąk – jakie składniki aktywne powinien zawierać?

Podczas zakupów kosmetycznych coraz częściej zwracamy uwagę na składy produktów dedykowanych codziennej pielęgnacji. Jakich substancji szukać w kremie regenerującym do rąk, który powinien zniwelować problem z nadmierną suchością skóry?

Warto stawiać na kremy o lekkiej formule, które wyróżniają się obecnością substancji o właściwościach intensywnie nawilżających. W praktyce mowa m.in. o kwasie hialuronowym, który zapobiega nadmiernej utracie wody z komórek skóry.

Z kolei ceramidy stanowią jeden z głównych elementów budowy warstwy wodno-lipidowej, która działa niczym płaszcz ochronny. Związki z grupy lipidów wspomagają jego odbudowę i nie dopuszczają do obniżenia poziomu nawilżenia skóry. Nie dziwi więc fakt, że ceramidy często stanowią również główny składnik takich produktów jak m.in. SA regenerujący krem do stóp.

Krem do rąk – zapach i konsystencja

Jednym z kluczowych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze kremu do rąk jest jego zapach. W przypadku mocno wysuszonych i podrażnionych dłoni najlepszych rozwiązaniem są produkty bezzapachowe – te perfumowane mogą nasilić stan zapalny. Jeśli chodzi o konsystencję – powinna być ona jednocześnie treściwa oraz lekka i nie pozostawiać tłustego filmu na dłoniach. Na noc można nałożyć nieco grubszą warstwę produktu i zabezpieczyć ją rękawiczkami z miękkiej tkaniny, tworząc w ten sposób kompres intensywnie regenerujący.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here