Jak kupić dobrą kołdrę na lato?

0
299
kołdra

Optymalne warunki do snu pozwolą porządnie się zregenerować. Aby je sobie zapewnić, należy pomyśleć o regularnym wietrzeniu sypialni, wyłączaniu ekranów na dwie godziny przed snem oraz zakupie porządnej kołdry – gdy dochodzi do gwałtownego wzrostu temperatury na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, jedynym dobrym wyborem może być kołdra letnia.

Dlaczego kołdry letnie są warte zakupu?

Ponieważ latem okazują się niezastąpione. Jeżeli temperatura za oknem przekroczyła już trzydzieści stopni C i nieraz utrzymuje się na tym poziomie nawet wieczorem czy w środku nocy, człowiekowi ciężko będzie zasnąć pod grubą warstwą naturalnego puchu, który przesadnie grzeje ciało.

Za ciepła kołdra doprowadzi do tego, że sen albo w ogóle nie przyjdzie, albo będzie co i rusz przerywany przez naturalne wybudzanie się. Z kolei kołdra letnia zagwarantuje komfort, zapobiegnie poceniu się skóry i tym samym pozwoli uniknąć odwodnienia. To, że latem człowiek budzi się niewypoczęty, często jest właśnie skutkiem utraty nadmiernej ilości wody, która odparowuje ze skóry wraz z potem.

Jakie powinny być właściwości kołder letnich?

Kołdra, która ma być używana latem, musi być na pewno kołdrą oddychającą. Ma radzić sobie z odprowadzaniem ciepła ze skóry, by przenosić je na zewnątrz. Musi być przewiewna i oczywiście stosunkowo lekka. Te cechy są dość charakterystyczne dla większości wypełnień naturalnych, ale jeśli z powodu alergii chce się sięgnąć po kołdrę z wypełnieniem syntetycznym, warto postawić na wypełnienie poliestrowe.

Drugą cechą porządnej kołdry na lato będzie jej zdolność do odprowadzania wilgoci. Pod taką kołdrą człowiek nie może nadmiernie się pocić. Jeżeli tak się dzieje, oznacza to że kołdra nie spełnia jednej ze swoich podstawowych funkcji.

Jak należy dbać o kołdry letnie?

Wszystkie kołdry, niezależnie od ich sposobu wykonania czy przeznaczenia, muszą być na bieżąco czyszczone i konserwowane. Metody pielęgnacji muszą być dopasowane do tego, z czego zostały stworzone, czyli do składających się na nie materiałów

Aby przez przypadek nie zaszkodzić takiej kołdrze, należy dokładnie przeczytać, jak sam producent zaleca się czyścić i konserwować. Kołdry z wypełnieniem syntetycznych zazwyczaj mogą być prane w pralkach, podczas gdy te wypełnione włóknem naturalnym zwykle zaleca się czyścić ręcznie lub przynajmniej na programie bez wirowania.

Kołdry letnie dostępne są w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here