Matowe czy w połysku? Wybieramy fronty do kuchni!

0
1043
Matowe czy w połysku? Wybieramy fronty do kuchni!

Wybór odpowiedniego wykończenia frontów zależy od wielu czynników, m.in. oświetlenia oraz wielkości wnętrza. Duże znaczenie ma również rodzaj materiału, użytego w procesie produkcji danego elementu. Fronty kuchenne powinny ponadto dobrze komponować się z ogólną stylistyką przestrzeni mieszkalnej. Dowiedz się, jakie fronty najlepiej sprawdzą się w przypadku Twojej kuchni!

Matowe wykończenie

Połyskliwa powłoka nierzadko działa rozpraszająco na wielu domowników – a przy tym widać na niej każde zabrudzenie. Z tego powodu wiele osób decyduje się zakup frontów z widoczną strukturą drewna. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu powierzchnie mogą źle komponować się z ciemnymi, stonowanymi odcieniami ścian. Warto zatem skorzystać z inspiracji dostępnych na stronie agatameble.pl, wizualizujących aranżację wielu rodzajów wnętrz. To ułatwi nam wybór odpowiedniego wykończenia. Matowe fronty to świetnie rozwiązanie w przypadku powłok, wykonanych z litego, trwałego i odpornego na uszkodzenia drewna. Warto pamiętać, że dodatkowe lakierowanie nierzadko wpływa szkodliwie na strukturę surowca, z którego został wyprodukowany mebel. Matowe fronty są znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem niż połyskliwe odpowiedniki. Ich powierzchnia jest również przez wielu określana jako bardziej „ciepła” i naturalna.

Fronty z połyskliwą powłoką

Lakierowane fronty nierzadko ulegają przebarwieniom oraz wybrzuszeniom, ponieważ niekorzystnie wpływa na nie promieniowanie UV oraz wilgotne otoczenie. Połyskliwe meble są jednak niezwykle efektowne. Lakierowane płyty świetnie odbijają światło, imitując w ten sposób optyczne złudzenie lustrzanego odbicia przestrzeni. W zależności od użytych środków można ponadto uzyskać jedwabisty połysk, głęboki mat, efekt gumy, marmuru, perły, a nawet brokatu. Połyskliwe meble optycznie powiększają przestrzeń, a ich czyszczenie nie wymaga stosowania specjalistycznych preparatów.

Zarówno matowe, jak i lakierowane powierzchnie mają wiele zalet. Wybór odpowiedniej opcji zależy od naszych upodobań oraz wielkości danego pomieszczenia. Fronty połyskliwe to idealne rozwiązanie dla miłośników nietypowych efektów wizualnych. Z kolei matowe powłoki nadają wnętrzu spokojnego, ciepłego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here