Nazwy fryzur męskich

0
3307
Kosmetyki do włosów

W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety pielęgnują swoje włosy i dbają o regularne odświeżanie koloru, poprzez farbowanie odrostu. W salonach fryzjerskich coraz częściej spotkać można mężczyzn, którzy chcą zmienić swój wizerunek, osiągnąć modne i wygodne uczesanie oraz zadbać o swoje włosy, a także pragną osiągnąć wymarzony kolor i kształt swojej fryzury. Trendy w fryzurach męskich zmieniają się co sezon. Z roku na rok przybywa coraz to więcej modnych uczesań i cięć. Wielu facetów inspiruje się na znanych osobistościach, na przykład na uczesaniach aktorów, piosenkarzy, biznesmenów czy piłkarzy. Najnowsze trendy znaleźć można także w czasopismach fryzjerskich, na różnych stronach i portalach społecznościowych, a także w programach telewizyjnych, prowadzonych przez znanych stylistów. Nawet w przypadku bardzo krótkich włosów, fryzurze można nadać modnego charakteru i indywidualności. W salonach fryzjerskich spotkać można różne, czasem bardzo nietypowe i obco brzmiące nazwy fryzur męskich, dlatego przed udaniem się na wizytę do wybranego salonu warto zapoznać się z ich szczegółowym znaczeniem i charakterystyką danej fryzury. Poniżej przedstawionych jest kilka z najmodniejszych cięć i uczesań, najchętniej wybieranych przez mężczyzn.
Fade to fryzura cieniowana, z mocno postrzępionymi bokami. Boki oraz tył są bardzo mocno wygolone, a dłuższa góra jest wycieniowana. Zachowane przejście pomiędzy warstwami jest postrzępione. Ten typ fryzury najłatwiej modelować za pomocą pasty do włosów. Nadaje się ona do codziennych stylizacji, jak i bardziej eleganckich. Włosy wyglądają na bardzo wypielęgnowane i zadbane.
Short back and slides to fryzura również z bardzo krótkimi włosami i tyłem, ale góra jest nieco dłuższa. Górę fryzury należy zaczesywać do tyłu przy pomocy gumy do włosów bądź pasty. W tym przypadku góra powinna mieć odpowiednią długość aby włosy nie unosiły się i można było odpowiednio ją ułożyć. Jest to fryzura niezwykle modna i stylowa. Pasuje na wiele różnych okazji.
Fryzura o nazwie slide part to ponadczasowa fryzura męska. W tym modelu uwidoczniony jest przedziałek, a góra zaczesywana jest na bok. Jest to uczesanie szybkie i stylowe. Doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno w pracy jak i podczas eleganckich wyjść. Świetnie komponuje się z modną marynarką bądź eleganckim, męskim garniturem. Przedziałek może być bardziej wyrazisty i uwidoczniony, gdy fryzjer za pomocą maszynki do włosów bądź trymera z dużą precyzją i dokładnością wygoli go na szerokość około pół centymetra. To uczesanie idealnie nadaje się na spotkania biznesowe, jak i eleganckie, wieczorowe wyjścia, na przykład wesela czy imprezy branżowe.
Kolejną fryzurą, idealną dla mężczyzn z bardzo gęstymi i grubymi włosami jest uczesanie o nazwie pompadour. W tej wersji również boki i tył są mocno przycięte, przedziałek jest widoczny a góra degażowana, co pozwala unieść włosy u nasady. Dzięki zastosowanemu degażowaniu, krótsze włosy unoszą dłuższe co wizualnie nadaje im objętości. Aby utrwalić taka fryzurę warto sięgnąć po mocne pasty, wosk, gumy i lakiery do włosów. W górę fryzury należy wetrzeć odpowiednie kosmetyki, które nadadzą pasmom połysk i blask. Warto zdecydować się na delikatną koloryzację, dzięki której włosy będą miały piękny, żywy i wyrazisty kolor.
Następna, bardzo modna w ostatnim czasie fryzura o nazwie undercut, którą charakteryzuje krótki tył i boki, a góra dłuższa, zaczesana jest starannie do tyłu i utrwalona. Jest to fryzura bardzo wymagająca, trudna w utrzymaniu i pielęgnacji. Do stworzenia jej i utrzymania efektu przez jak najdłuższy czas potrzebne są odpowiednie kosmetyki, między innymi pianka, pasta, oraz lakier do włosów. Wymaga ona staranności, dokładności, wprawy oraz odpowiednich umiejętności manualnych.
Modna i bardzo chętnie noszona przez wielu mężczyzn w ostatnim czasie jest również fryzura na samuraja, bądź na wikinga. Wymaga ona dość krótkich boków i tyłu a także długiej góry. Dłuższe włosy związuje się w wysoką kitkę lub koczka. Ten typ fryzury z pewnością nadaje się do codziennych, sportowych, niezobowiązujących stylizacji.
Nazwa man bud, charakteryzuje fryzurę z długimi włosami. Jest ona wymagająca i ciężka do osiągnięcia dla wielu mężczyzn, gdyż wymaga zapuszczenia średniej długości włosów. Docelowo, gdy włosy osiągną odpowiednią długość wiąże się je w dowolny sposób na wysokości karku.
Do ułożenia każdej z wyżej wymienionych fryzur warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów dla mężczyzn. Między innymi w odpowiedni szampon do włosów, pastę, gumę do stylizacji, jedwab w sprayu, aby nadać włosom połysku, a także mocny lakier do włosów aby fryzura była trwała przez wiele godzin i odporna nawet na warunki atmosferyczne. Aby stworzyć odpowiednią fryzurę warto wybrać znany i renomowany salon fryzjerski, gdzie profesjonalista odpowiednio przystrzyże włosy. Cena takiej usługi w zależności od wybranego salonu fryzjerskiego mieści się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here