Oto 3 obszary twarzy, o których najczęściej zapominamy!

0
473
twarz

Każda z nas codziennie dąży do tego, aby skóra twarzy wyglądała rewelacyjnie, świeżo i młodo. W tym celu wykonujemy szereg czynności, które do takiego stanu rzeczy mają ją doprowadzić. Aplikujemy na nią coraz nowsze kremy, które wyszukujemy na półkach sklepowych, tylko po to, aby osiągać coraz bardziej zniewalające efekty. Dodatkowo stosujemy wiele innych kosmetyków, takich jak maseczki czy peelingi, które mają uzupełnić codzienną rutynę pielęgnacyjną. Obszary twarzy, które w głównej mierze są przez nas otoczone szczególną uwagą to policzki, czoło, nos czy broda. Jednak, czy w tym wszystkim nie zapominamy o znacznie mniejszych, ale równie ważnych elementach? Dbanie o całokształt naszej twarzy nie powinno skupiać się jedynie na miejscach, które są najbardziej widoczne. Brak pielęgnacji tych mniej oczywistych może przejawić się niepożądanymi konsekwencjami w niedalekiej przyszłości. Wiele kobiet wciąż zapomina jak ważna jest skóra pod oczami, na szyi oraz dekolcie, a przecież to właśnie tam możemy zaobserwować pierwsze oznaki starzenia.  Co więcej, często brakuje w naszej rutynie pielęgnacyjnej miejsca na zadbanie o nasze usta, które potrzebują trochę więcej niż samego nawilżenia pomadką.

Skóra pod oczami

Skóra pod oczami często jest przez nas zaniedbywana. Z pewnością nie dzieje się to świadomie, dlatego warto zgłębiać wiedzę na ten temat. W zależności w jakim wieku jesteśmy możemy już zauważyć, bądź za niedługo zauważymy, że to właśnie tam pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dlatego warto wprowadzić do swojej pielęgnacji rozjaśniający krem pod oczy jak najwcześniej. Znienawidzone przez wiele kobiet tak zwane „kurze łapki” choć powstają z biegiem lat w procesie starzenia, do ich szybszego pojawienia sami możemy się skutecznie przyczynić. Ponadto, skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i cienka, co sprawia, że nietrudno doprowadzić do jej przesuszenia. Z uwagi na to, warto podejść do jej pielęgnacji świadomie. Odpowiednio dopasowany krem pod oczy to podstawowa kwestia. Jednak nie należy zapominać o prawidłowym demakijażu. Aplikując płyn lub mleczko do demakijażu na płatek kosmetyczny, powinnyśmy przez około 10/15 sekund przytrzymać go przy oku. Dzięki temu tusz będzie miał szansę się nico rozpuścić a my unikniemy zbędnego tarcia i naciągania skóry.

Szyja i dekolt

Jeszcze częściej pomijanymi partiami naszego ciała są szyja i dekolt. Chociaż nie stanowią one elementu twarzy, bez dwóch zdań są jej przedłużeniem. Z uwagi na to, nie powinnyśmy pomijać ich podczas codziennej pielęgnacji. Ponadto, czynniki zewnętrzne w takim samym stopniu na nie oddziałują co na naszą twarz. Często możemy zaobserwować zmarszczki czy bruzdy w tych okolicach, a jest to spowodowane nieustannym rozciąganiem podczas prawie każdego ruchu naszego ciała. Im wcześniej zdecydujemy się na świadomą pielęgnację, tym proces będzie postępował wolniej, a my będziemy mogły cieszyć się dobrą kondycją skóry długie lata. Odpowiednie oczyszczanie to baza do tego żeby móc zaaplikować specjalne kremy na dzień i na noc. Pamiętajmy, żeby nie myć szyi i dekoltu zwykłym żelem pod prysznic, a decydować się na te przeznaczone do twarzy.

Usta

Usta stanowią ten obszar, który ze wszystkich wymienionych, jest zdecydowanie najrzadziej pomijanym w pielęgnacji. Z pewnością większość z nas jest w posiadaniu pomadki nawilżającej, błyszczyku czy wazeliny, z których korzystamy kilkukrotnie w ciągu dnia. Jest to bez dwóch zdań istotna czynność, jednak stanowi jedynie jeden z elementów pielęgnacji, a nie cały proces. W celu zachowania nieskazitelnego wyglądu naszych ust powinnyśmy zaopatrzyć się w peeling. Możemy również same wykonać go za pomocą miodu z dodatkiem cukru. Taką czynność należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. W ciągu dnia, nakładając na całą twarz krem z filtrem UV, powinnyśmy zastosować go także na naszych ustach, które w takim samym stopniu, a nawet nieco większym, są narażone na promienie słoneczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here