Impotencja, czyli zaburzenia wzwodu, to schorzenie, które dotyczy około 150 milionów mężczyzn na całym świecie oraz 3,5 miliona w Polsce. Statystyki i modele obliczeniowe ekspertów wskazują, iż w najbliższych latach problem ten będzie jeszcze bardziej się pogłębiał. Ma to oczywiście związek z bardzo szybkim tempem życia, niewielką aktywnością fizyczną czy wszechobecnym stresem. W niniejszym artykule tłumaczymy, po czym można rozpoznać impotencję.
Impotencja – co to jest i kogo może dotknąć?
Zaburzenia wzwodu, czyli impotencja, to dolegliwość polegająca na tym, że mężczyzna w sposób systematyczny i ciągły nie jest w stanie uzyskiwać i utrzymywać wzwodu przez odpowiednio długi czas, co całkowicie uniemożliwia mu odbywanie satysfakcjonujących stosunków seksualnych. Według szacunków aż co siódmy mężczyzna aktywny seksualnie ma różne problemy ze wzwodem.
Mimo iż zazwyczaj impotencja dotyka panów po 40-tym roku życia, to statystyki wskazują, iż coraz częściej zmagają się z nią również ludzie w bardzo młodym wieku. Zdarza się, że z impotencją zmagają się nawet mężczyźni 20-paroletni. Po czym można rozpoznać, że mamy do czynienia z impotencją? To pytanie zadaje sobie bardzo wielu mężczyzn, którzy od pewnego czasu nie mogą czerpać takiej samej satysfakcji z odbywania stosunków seksualnych co kiedyś.
Jak rozpoznać impotencję?
Tak jak wspomnieliśmy powyżej, o zaburzeniach wzwodu mówimy wtedy, gdy mają one charakter regularny. Impotencja wiąże się również z brakiem orgazmu i wytrysku, co w długotrwałej konsekwencji może doprowadzić do ogromnych problemów w związku a także do znacznego obniżenia samooceny u danego mężczyzny. Impotencja może nawet wiązać się z dyskomfortem lub bólem w trakcie odbywania stosunku seksualnego. Wielu panów dotkniętych tą wstydliwą przypadłością jednocześnie boryka się ze spadkiem libido, czyli znacznym spadkiem zainteresowania sferą seksualną.
Nie można jednak utożsamiać tymczasowych problemów ze wzwodem bądź brakiem ochoty na seks z impotencją. Zaburzenia wzwodu mają miejsce tylko wtedy, gdy są one systematyczne i regularne. Jeżeli przez dłuższy czas obserwujemy, że nasze libido jest znacznie zaniżone oraz nie jesteśmy w stanie czerpać satysfakcji z odbywania stosunków seksualnych, wtedy możemy być pewni, iż dotknęła nas impotencja.
Psychiczne problemy impotencji
Warto wiedzieć o tym, iż impotencja może być spowodowana przez bardzo wiele zróżnicowanych czynników. Są takie, które nie są groźne i można je wyeliminować w stosunkowo szybkim czasie. Szeroką kategorią przyczyn są kwestie psychiczne. W wielu przypadkach impotencja może wynikać na przykład z bardzo złych relacji z partnerką. Jeżeli od dłuższego czasu nasze relacje nie są dobre, to najpewniej ma to także odbicie w sferze seksualnej.
Ogromnym problemem dla mężczyzny może być też zaniżona samoocena. Jeżeli nie wierzy one we własne możliwości oraz uważa, iż nie jest „pełnoprawnym mężczyzną”, to problemy ze wzwodem pojawią się prędzej czy później. Na ryzyko wystąpienia impotencji wpływają także: lęk przed seksem spowodowany brakiem doświadczenia w sferze seksualnej, nieprzyjemne skojarzenia z seksem wywołane przeszłością, strach przed zajściem w ciążę czy strach o nieusatysfakcjonowanie partnerki w trakcie miłosnych igraszek.
Czym jeszcze może być spowodowana impotencja?
Niezwykle istotną rolę dla zachowania sprawności seksualnej pełni także nasza codzienna dieta, obecność uzależnień, choroby oraz tryb życia. W przypadku, gdy mężczyzna je bardzo niezdrowo, jest przemęczony i chronicznie zestresowany, pali papierosy, nadużywa alkoholu oraz stosuje narkotyki, ryzyko wystąpienia u niego zaburzeń wzwodu jest naprawdę bardzo wysokie. Na ryzyko wystąpienia impotencji wpływają też choroby towarzyszące, takie jak cukrzyca, miażdżyca bądź nadciśnienie oraz niektóre leki.
Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na prawdopodobieństwo pojawienia się niskiej potencji, dlatego mężczyzna chcący cieszyć się dobrą sprawnością seksualną przez długie lata powinien jak najszybciej wprowadzić szereg zmian w swoim życiu.
Autorem wpisu jest pracownik serwisu: https://viagra.edu.pl