Romantyczny weekend – gdzie wyjechać? Sprawdziliśmy jedno szczególnie polecane miejsce!

0
121
Romantyczny weekend

Romantyczny weekend we dwoje to jedna z tych okazji, na które czeka się cały rok. Szczególnie osoby mające już dzieci rzadko mogą sobie pozwolić na to, aby wyrwać się z domu i odsapnąć od codziennych obowiązków, jednocześnie ciesząc się obecnością tylko ukochanej osoby. Jeśli pojawiła się szansa na taki wyjazd i właśnie szukasz inspiracji na romantyczny weekend, to przeczytaj ten artykuł-recenzję. We dwoje odwiedziliśmy pewne miejsce, o którym wcześniej słyszeliśmy wiele dobrego. Czy spełniło nasze oczekiwania? Zapraszamy do lektury.

Dokąd pojechaliśmy?

Tym razem wybór padł na Bukowinę Tatrzańską. Nie był to nasz pierwszy raz z tą urokliwą miejscowością, jednak tym razem w końcu udało się zajrzeć do współczesnego symbolu Bukowiny, czyli kompleksu basenowego Termy BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl/). Skorzystaliśmy z okazji, że częścią tego samego kompleksu jest czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA, znaleźliśmy pakiet pobytowy w atrakcyjnej cenie i spędziliśmy cały weekend w… No właśnie, w jakich warunkach?

Po obiekcie tej klasy raczej oczekujemy wysokiego komfortu i jak najbardziej Termy BUKOVINA stanęły tutaj na wysokości zadania. Mamy doświadczenie z różnymi parkami wodnymi i kompleksami termalnymi, nie tylko w Polsce, dlatego możemy rzetelnie napisać, że obiekt w Bukowinie Tatrzańskiej wypada zdecydowanie na plus.

Fantastyczna strefa basenowa

Termy BUKOVINA to nie tylko jeden z najnowocześniejszych, ale też największych kompleksów termalnych w Polsce. Do dyspozycji gości jest łącznie aż 20 basenów zewnętrznych i wewnętrznych, co ma o tyle duże znaczenie, że rzeczywiście na terenie obiektu nie ma tłumów. Ponieważ nie lubimy gnieździć się w maleńkich basenach z innymi gośćmi, to Termy BUKOVINA od razu przypadły nam do gustu.

Poza basenami wypełnionymi ciepłą wodą termalną (pozyskiwaną ze źródła na głębokości aż 2400 metrów, mającą 64,5°C na wypływie z ujęcia), do dyspozycji są zjeżdżalnie, brodziki, hydromasaże i strefa dziecięca – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Świetna strefa saun

Oboje uwielbiamy saunę, ale problem polega na tym, że każde z nas ma tutaj zupełnie inne preferencje – jedno kocha saunę fińską, drugie zdecydowanie woli łaźnię parową. Tutaj znów ujawniła się ważna, z naszej perspektywy, zaleta Term BUKOVINA, które w swojej strefie saun oferują wszelkie rodzaje saun. Mogliśmy więc korzystać z nich równolegle, cały czas przebywając w tym samym kompleksie.

Saunarium Term BUKOVINA zasługuje na kilka słów osobnej recenzji, ponieważ jest rewelacyjne. Wspólnie udało nam się skorzystać z sensualnego seansu aromatycznego w saunie zewnętrznej, który polecamy każdemu – zwłaszcza przy okazji romantycznego weekendu. Jeśli więc lubicie saunę, to Termy BUKOVINA na pewno spełnią Wasze oczekiwania.

Bogata oferta SPA

Romantyczny weekend chyba każdemu kojarzy się z hotelami SPA. W końcu po to wyrywamy się z domu, aby naprawdę odpocząć i zadbać o swoje ciało. W Termach BUKOVINA także mamy taką możliwość – i to nie jedną.

W strefie SPA Term BUKOVINA czeka na nas aż 12 gabinetów zabiegowych, pokój relaksu z jacuzzi, tężnia z solanką rabczańską, komora hiperbaryczna, jest nawet salka cardio i klub fryzjerski! Jeśli więc postanowiliście wybrać się na romantyczny weekend w ostatniej chwili, to zdążycie jeszcze zrobić się na bóstwa przed tak wyczekiwaną kolacją przy świecach.

Skorzystaliśmy łącznie z dwóch zabiegów na ciało (w tym masaż) i musimy przyznać, że na każdym kroku widać tutaj wysoką jakość – zarówno jeśli chodzi o kosmetyki, jak i kompetencje pracowników, a nawet takie drobnostki, jak ręczniki czy bielizna jednorazowa.

Widoki, czyli coś dla romantyków

Jest jeszcze jeden dobry powód, aby spędzić romantyczny weekend w Termach BUKOVINA – i musimy przyznać, że akurat ten był dla nas kluczowy. Chodzi o rewelacyjną lokalizację obiektu, który znajduje się w samym centrum Bukowiny Tatrzańskiej, oferując piękne widoki na Tatry oraz bliskość atrakcyjnych szlaków.

Jeśli więc poza SPA, kąpielami w wodzie termalnej i saunowaniem interesują Was również aktywne formy spędzania czasu, to ten kierunek będzie strzałem w dziesiątkę. My bawiliśmy się świetnie, odpoczęliśmy i na pewno w przyszłości wrócimy do Term BUKOVINA.

Na koniec zachęcamy jeszcze do lektury artykułu, na który sami trafiliśmy i zainspirował nas on do wybrania się na romantyczny weekend właśnie do Term BUKOVINA – https://www.termybukovina.pl/blog/gdzie-na-romantyczny-weekend-i-dlaczego-do-term-bukovina. Warto przeczytać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here