Sztuczne rzęsy: poradnik

0
1662
Sztuczne rzęsy: poradnik

Posiadanie sztucznych rzęs dodaje urody i pozwala na zaoszczędzenie czasu podczas wykonywania codziennego makijażu. Jakie sztuczne rzęsy wybrać i na co uważać szukając dobrego salonu kosmetycznego? A może lepiej zdecydować się na standardowe rzęsy sztuczne na pasku? Poniżej postaramy się podpowiedzieć!

Sztuczne rzęsy na pasku
W czasach, gdy dość tanio można przedłużyć rzęsy u kosmetyczki, tradycyjne sztuczne rzęsy na pasku wydają się przeżytkiem. Czy jednak naprawdę? Kosmetyczki twierdzą, że nadal istnieje szerokie grono kobiet, które lubią mieć gęste rzęsy na wielkie okazje, a na co dzień jednak zachować jak najbardziej naturalny efekt. Dla takich kobiet właśnie przeznaczone są rzęsy sztuczne na pasku. Można przykleić je na wesele, studniówkę, specjalną imprezę lub n a romantyczną kolację. Następnego dnia natomiast budzimy się już w swoim tradycyjnym looku. Aby jednak takie rzęsy nie niszczyły naszych naturalnych rzęs,konieczne jest nauczenie się aplikacji w taki sposób, aby przy odklejaniu kleju nie szarpać.

Sztuczne rzęsy na stałe
Sztuczne rzęsy na stałe to w rzeczywistości rzęsy, które przykleja się kępkami. Zabiegu dokonuje się u kosmetyczki i płaci za to ok 100 do 350 zł, w zależności od tego, jakie są umiejętności kosmetyczki oraz w zależności od tego, w jakim mieście znajduje się gabinet kosmetyczny. Nie zawsze najtańszy gabinet będzie najgorszy: czasami wybranie się na drogie rzęsy do centrum mniejszego miasta jest skazane na niepowodzenie ze względu na to, że kosmetyczki w małych miastach nie mają dużej konkurencji, a czynsz za lokale w centach miasteczek są jednak wysokie. Według kobiet, które zakładają sobie rzęsy u kosmetyczek regularnie, wycieczka do takiej kosmetyczki w centrum małego miasteczka nie oznacza, że jakość usługi będzie znacząco wyższa od sytuacji, w której na zakładanie rzęs udalibyśmy się dla kosmetyczki, która przyjmuje we własnym mieszkaniu w weekendy pomiędzy zajęciami na studiach a wychowywaniem dziecka.

Czy można nakładać sobie kępki rzęs samodzielnie?
Kobiety niekiedy decydują się na samodzielne nakładanie sobie rzęs, jednak szybko przekonują się, że nie jest to dobry pomysł. Po pierwsze, zakładanie sobie samemu rzęs jest trudne, bo nie widzimy podczas aplikacji oczy (muszą być zamknięte). Po drugie, liczy się doświadczenie i pewność w rękach. Najlepiej i najbezpieczniej jest udać się do kosmetyczki, która nie tylko szybko nałoży nam rzęsy w równym rzędzie, ale także fachowo oceni, jaka długość rzęs będzie dla nas odpowiednia. Dodatkowo, wykwalifikowane kosmetyczki są w stanie umiejętnie zdjąć rzęsy: rozpuścić klej tak, aby wszystko było bezpieczne dla oka, jak i nie niszczyło naturalnych rzęs.

Jak wygląda zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs?
Gdy udamy się do kosmetyczki, ta nałoży nam rzęsy sztuczne na obu oczach w czasie około 1,5 godziny. W zależności od metody, która zostanie wybrana, zabieg może przedłużyć się nawet do trzech godzin. Najdłużej oczywiście trwa nakładanie sztucznych rzęs metodą trzy o jednego, czyli wtedy, gdy na jedną rzęsę nakładamy trzy rzęsy.

Jak często uzupełniać sztuczne rzęsy?
Kosmetyczki proszą, aby nie wracać do nich częściej niż raz na pięć tygodni, jednak w rzeczywistości okaże się, że uzupełnianie firanki sztucznych rzęs nad okiem będzie potrzebne już w trzy tygodnie po ostatnim zabiegu.

Aplikacja sztucznych rzęs: porady
Przed zaaplikowaniem sztucznych rzęs warto zrobić hennę rzęs naturalnych. Kosmetyczki decydują się na to, aby ułatwić sobie rozdzielanie rzęs. Właścicielce rzęs natomiast przyniesie to taki efekt, że naturalne rzęsy nie będą odznaczać się kolorem od rzęs sztucznych. Osoby, które są przed pierwszym nakładaniem sztucznych rzęs powinny jednak pozostać spokojne: tak naprawdę sztuczne rzęsy nakleja się w odległości ok 1 mm od powieki, co oznacza, że i tak niewiele tych naturalnych rzęs widać.

Które rzęsy wybrać – rzęsy jedwabne
W gabinecie kosmetyczki będziemy miały do wyboru najróżniejszy rodzaj rzęs. Większość kosmetyczek nie jest w stanie powiedzieć, z czego został wyprodukowane rzęsy, z którymi pracuje. Wydaje się to niewiarygodne, ale tak rzeczywiście jest. Należy jednak mimo to pytać. Pomiędzy rzęsami sztucznymi istnieją bowiem duże różnice. Te wykonane z jedwabiu są na przykład najbardziej miękkie i wyglądają bardzo naturalnie. Są zdecydowanie lepsze niż rzęsy syntetyczne, które wyglądają na plastikowe na oku.
Jedwabne sztuczne rzęsy są dodatkowo lekkie, a to przekłada się na fakt, że jedwabne rzęsy sztuczne nie obciążają naturalnych rzęs tak bardzo jak te, które wykonane są z tworzyw sztucznych.

Rzęsy z futra norek syberyjskich
Rzęsy z norek są tak bardzo popularne jak rzęsy jedwabne. I tak samo drogie. Są to niesamowicie lekkie i naturalne rzęsy, które skręcają się tak jak naturalne. Niestety jednak, wykonane są z futra żywych zwierząt. Dodatkowo, mogą się gnieść podczas snu. Również ich żywotność nie jest tak długa jak w przypadku, gdy zakładamy rzęsy syntetyczne.

Jak widać, temat rzęs nie jest prosty: należy zastanowić się, czy faktycznie są dla nas, a jeśli jesteśmy zdecydowane, należy przemyśleć, jakie rzęsy wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here