Czy wiesz, że można stosować węgiel na włosy? Do pielęgnacji włosów zwykliśmy stosować wiele kosmetyków naturalnych, nawet samodzielnie wykonanych. Okazuje się, że zapominamy w tym procesie o minerałach, a one sprawdzają się bardzo dobrze jako kosmetyk.
Szungit na włosy – czym jest?
Szungit to rodzaj węgla, jednocześnie jest najstarszym minerałem na Ziemi. Jego wiek ocenia się na około 2 miliardy lat. Kamień ten ma wiele zastosowań dzięki specyficznej budowie cząsteczki, która jest fullerenem. Dzięki temu pochłania wszelkie zanieczyszczenia, wolne rodniki, a nawet toksyny i metale ciężkie. Jest najsilniejszym poznanym dotąd antyoksydantem. Dzięki temu znalazł zastosowanie również w medycynie, w kosmetyce. Najczęściej jest jednak stosowany do oczyszczania i uzdatniania wody do picia.
Nawet pozostawiony w pomieszczeniu szungit jest w stanie oczyścić powietrze. Pojawiają się coraz częściej na rynku kosmetyki z szungitem, podobnie jak od jakiegoś czasu można kupić kosmetyki z węglem aktywnym o zbliżonych właściwościach. Jednak szungit ma je znacznie bardziej rozwinięte, przez co efekty jego działań są widoczne szybciej i o wiele lepiej wpływają na zdrowie. SPRAWDŹ jakie fryzury wyszczuplają twarz?
Węgiel na włosy – podsumowanie
Kosmetyki z szungitem to na naszym rynku najczęściej pasty z rozdrobnionym minerałem oraz spraje. Mają one po pierwsze rozwinięte właściwości usuwania wszelkich zanieczyszczeń.
Opóźniają starzenie się skóry głowy i włosów, w których odbija się nasz sposób życia, często zawarte są metale ciężkie i inne toksyny.
Używanie szungitu na włosy powoduje, że są lśniące, jedwabiste, lekkie. Z wiekiem włosy stają się słabsze, a szungit pozwala zachować gęstą czuprynę na dłużej.
Nie tylko nie pozwala pogarszać stanu włosów, ale powoduje, że skóra głowy jest pobudzona do regeneracji, podobnie jak cebulki włosów. W rezultacie nowe włosy wyrastają zdrowsze, a starsze są odżywione od podstaw. Szungit stosuje się również w medycynie jako środek odbudowujący tkankę chrzęstną przy bólach stawów, ponieważ pobudza regenerację kolagenu. On również znajduje się właśnie we włosach.