Włosy cienkie – jak się z nimi obchodzić?

0
915
Włosy cienkie - jak się z nimi obchodzić?

Polki, które mogą się pochwalić gęstymi, grubymi i mocnymi włosami, są prawdziwymi szczęściarami. Większość mieszkanek naszego kraju z natury ma bowiem dość cienkie kosmyki, które wyglądają bardzo kiepsko, jeżeli nie są odpowiednio układane i stylizowane. A która kobieta ma czas na to, by codziennie poświęcać im tych parę godzin lub przynajmniej przez te pół godziny starać się im nadać dodatkowej objętości, aby bez żadnego wstydu pokazać się na ważnym spotkaniu? Całe szczęście istnieje wiele takich trików, które doskonale sprawdzą się u posiadaczek włosów cienkich. Tak naprawdę nie trzeba wiele z nimi robić i poświęcać im całego swojego wolnego czasu, aby zadbać o ich wygląd. Czasem nawet szampon do włosów cienkich w takich przypadkach nie jest wcale niezbędny, choć mimo tego warto go używać i zastąpić nim zwykły kosmetyk oczyszczający lub nawilżający – ten drugi może powodować klapnięcie włosów. Jak zatem dbać o kosmyki cienkie i delikatne? Co robić z nimi na co dzień, by zawsze prezentowały się one świetnie?

Pierwszym krokiem do uzyskania lepszego wyglądu cienkich włosów będzie wybranie dla siebie odpowiedniej fryzury. W przypadku tego problematycznego rodzaju kosmyków większość standardowych uczesań po prostu się nie sprawdza. Luźno puszczone, bardzo długie włosy nigdy nie będą piękne, jeżeli zaczną smętnie opadać tuż przy twarzy, przyklejając się do samej skóry. Na takich kosmykach lepiej sprawdzą się fryzury krótkie bądź półdługie. Rezygnacja z noszenia bardzo długich i rozpuszczonych włosów będzie więc doskonałym wyjściem z sytuacji. Ogólnie rzecz biorą uznaje się, że w przypadku cienkich kosmyków całe włosy powinny sięgać maksymalnie samych ramion. Warto je także delikatnie pocieniować i odrobinę poszarpać, aby nadać im lekkości. A gdy kobieta uda się ze swoim problemem do fryzjera, ten najprawdopodobniej zaproponuje jej bardzo modnego ostatnio boba. To doskonała fryzura dla włosów cienkich!

Codzienna stylizacja nie musi być wcale trudna, żmudna i czasochłonna, aby była po prostu efektowna i efektywna. Zamiast zajmować się wklepywaniem w cienkie kosmyki całej masy kosmetyków mających podwyższyć ich objętość i tym sposobem jeszcze bardziej je obciążać, lepiej nauczyć się właściwie je suszyć. Suszarka powinna stać się najlepszym przyjacielem każdej kobiety. Odpowiednie jej użycie pozwoli nadać włosom niezwykłej objętości. Cienkie włosy należy suszyć przede wszystkim głową w dół. Włosy powinny luźno opadać do dołu, a suszarkę należy kierować na nie w przeciwną stronę, trzymając ją pod głową. Temperatura powietrza powinna być średnia. Zbyt wysoka może doprowadzić do nadmiernej produkcji łoju, a przetłuszczone włosy zawsze wyglądają na cieńsze niż są w rzeczywistości. Warto także od czasu do czasu zaszaleć i spróbować np. zakręcić włosy na okrągłej szczotce lub zawinąć je na lokówce bądź prostownicy. Każdy taki skręt poprawi objętość całej fryzury.

Oczywiście sposób mycia włosów także może mieć wpływ na ich wygląd. Większość standardowych kosmetyków tego rodzaju nie sprawdzi się bowiem na cienkich kosmykach. Zawierają one masę nawilżających i głęboko odżywiających substancji. Wyposażane są w związki typu SLS, które wygładzają fryzurę i zapobiegają jej puszeniu się, ale przez to też obciążają kosmyki i jeszcze bardziej je przyklapują. Standardowe kosmetyki przeznaczone do oczyszczania włosów najlepiej zastąpi specjalistyczny szampon do włosów cienkich. Jego skład powinien być naturalny. Warto kupić go w aptece, aby mieć pewność, że jest on bezpieczny i dla skóry głowy, i dla samych kosmyków. Dobrym pomysłem będzie też zastąpienie czasem zwykłego szamponu tzw. szamponem suchym. Nie tylko jest on ratunkiem w momencie, gdy nie ma się czasu na wzięcie prysznicu, ale też pozwala zagęścić włosy i zapewnić im maksymalną objętość.

Wracając natomiast do samej fryzury, niezależnie od wybranego cięcia i uczesania, można też pomyśleć o zafundowaniu sobie dodatkowej grzywki. Jeżeli włosy opadają wyłącznie obok samej twarzy, nawet jeśli są właściwie ścięte, mogą sprawiać wrażenie bardzo cienkich, wręcz smutnych. Dodatkowa grzywka – prosta lub ścięta na bok – zabawi się kobiecym wyglądem. Wspaniale go urozmaici i przełamie jego prostolinijną i nudną prezencję. Doda też fryzurze niesamowitej lekkości. Zwłaszcza jeśli zostanie mocniej wycieniowana i nie będzie ścięta idealnie na prosto, da optyczne złudzenie, jak gdyby włosów na głowie było po prostu więcej. Grzywce bardzo łatwo można też dodać fantastyczną objętość. Wystarczy nawinąć ją na okrągłą szczotkę i w takiej formie wysuszyć.

Z cienkimi włosami należy się umiejętnie obchodzić. Jeżeli nie będą dobrze ścięte, nawet codziennie stylizowane, odpowiednio suszone i pielęgnowane nie zaprezentują się wcale lepiej. Pierwszym krokiem do zadbania o takie kosmyki powinna być po prostu wizyta w salonie fryzjerskim. Mając już na swojej głowie idealnie prezentującą się fryzurę, można zacząć uczyć się ją stylizować oraz pielęgnować. Każda kobieta jest w stanie pozyskać te bezcenne informacje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here