Zabieg kwasem hialuronowym

0
1432
Zabieg kwasem hialuronowym

Co to jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, produkowany naturalnie przez nasz organizm w postaci soli sodowej. Występuje w skórze, w ciele szklistym oka (zapewnia mu sprężystość i wspiera produkcję łez) i w mazi stawowej (dba o sprężystość chrząstek) oraz jako budulec tkanki łącznej i ścian naczyń krwionośnych. Zadaniem kwasu hialuronowego w naszym organizmie jest wiązanie wody. Ciekawostką jest, że jedna pojedyncza cząsteczka kwasu może związać aż 250 cząsteczek wody. Produkcja kwasu hialuronowego z wiekiem zmniejsza się. Dochodzi wtedy do degeneracji włókien kolagenowych. Skóra zaczyna wiotczeć, starzeć się i powstają zmarszczki. Dlatego w pewnym wieku potrzebny jest zabieg kwasem hialuronowym polegający na wstrzykiwaniu kwasu za pomocą zastrzyków. Są też kremy i tabletki zawierające kwas hialuronowy.
W jaki sposób pozyskuje się kwas hialuronowy?
Kiedyś używano do tego celu tkanek zwierzęcych np. ze skóry rekina, gałek ocznych bydła lub z grzebieni kogutów. Dzisiaj kwas hialuronowy pozyskujemy z pewnego szczepu bakterii zwanych Streptococcus equi.
Gdzie wykorzystywany jest kwas hialuronowy?
Przede wszystkim ma on swoje zastosowanie w kosmetyce. Wykorzystywany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy stanowi składnik wielu kremów. W medycynie stosuje się go do leczenia oparzeń i wrzodów skóry a także trudno gojących się ran. Zabieg kwasem hialuronowym należy co jakiś czas powtarzać, gdyż efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Bardzo istotne jest to, aby lekarz wykonujący zabieg miał odpowiednie kwalifikacje czyli certyfikat poświadczający jego umiejętności. Bardzo często zdarza się, że zabiegi takie oferują gabinety o wątpliwej renomie, co zwiększa ryzyko powikłań.
Na czym polega zabieg kwasem hialuronowym w medycynie estetycznej?
Kwas hialuronowy jest stosowany między innymi do:
– wypełniania zmarszczek i bruzd,
– modelowania owalu twarzy,
– modelowania nosa, ust, linii żuchwy,
– modelowania linii brwi,
– likwidowania cieni pod oczami,
– poprawiania wyglądu szyi i dekoltu,
– poprawiania wyglądu dłoni i łokci,
oraz wielu innych zabiegów.
Kwas hialuronowy wstrzykuje się płytko pod skórę w postaci maleńkich depozytów z delikatnego, elastycznego i plastycznego żelu, który dopasowuje się do zmarszczki i wypełnia ją. Poprawia to wtedy ogólny wygląd skóry, twarz wygładza się a zmarszczki znikają. Wcześniej miejsca poddane zabiegowi są znieczulane poprzez wtarcie specjalnego kremu. Podczas samego już zabiegu można czuć lekki dyskomfort, gdyż substancja wstrzyknięta pod skórę rozpycha ją i dopasowuje się ale już po chwili to uczucie mija. Zabiegi wstrzykiwania kwasu hialuronowego samodzielnie lub w połączeniu z innymi substancjami nazywamy mezoterapią. Efekt utrzymuje się przez długie miesiące. Dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród kobiet, a także i mężczyzn. Skóra po takim zabiegu jest doskonale nawilżona i wygładzona. Nie powoduje uczuleń, zaczerwienienia, podrażnienia czy pieczenia. Do dwóch dni może utrzymywać się jedynie delikatny obrzęk. Przez około dwa tygodnie powinniśmy unikać słońca i zrezygnować z chodzenia do sauny. Wskazane jest także picie dużej ilości wody aby kwas dobrze scalił się z naszymi tkankami.
Po zabiegu czujemy się młodziej, bo wyglądamy młodziej. To doskonale wpływa na samoocenę.
Kwas hialuronowy w ortopedii.
Kwas hialuronowy jest sprzymierzeńcem naszych stawów i kości, a więc z powodzeniem wykorzystuje się go w ortopedii. Wprowadza się go za pomocą iniekcji bezpośrednio do jamy stawowej.
Kwas hialuronowy w ginekologii.
Udowodniono, że kwas hialuronowy pomaga w gojeniu się ran, więc wykorzystuje się go w ginekologii po operacjach narządów rozrodczych u kobiet. Kobiety mogą szybciej dojść do siebie po zabiegach, gdyż rany szybko się goją i szybciej mija ból.
Kwas hialuronowy w okulistyce.
Wykorzystuje się go do produkcji soczewek kontaktowych – stanowi jeden ze składników. Również krople do oczu zawierają kwas hialuronowy.Szczególnie sprawdza się u osób spędzających długie godziny przed komputerem, cierpiących na tzw. „zespół suchego oka”, pomaga na wszelkie stany zapalne oka, jest też stosowany po zabiegach operacyjnych narządu wzroku.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym.
Kobiety coraz częściej powiększają sobie usta. Nastała taka moda i zabiegi stały się bardzo popularne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym wykonuje się wtedy, jeśli usta są zbyt wąskie lub do usunięcia ich asymetrii. Kwas hialuronowy staje się pomocny, gdy w wyniku starzenia się – kąciki ust zaczynają opadać. Odpowiednio wstrzyknięty kwas podnosi kąciki ust, przez co zmieniają one swój kształt – uśmiech jest ładniejszy. Zabieg kwasem hialuronowym wypełnia usta, powiększa je, wygładza i poprawie ich koloryt. Uzyskują wtedy zmysłowy wygląd. Zabieg trwa 30 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Wcześniej przeprowadzany jest wywiad z pacjentką na temat jej przebytych chorób i uczuleń.
Zabieg kwasem hialuronowym to niewątpliwie patent na na młody wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here