Sposoby na przetłuszczające się włosy

0
1258

Przetłuszczające się włosy to jeden z najbardziej powszechnych problemów z nimi. Po umyciu wystarczy kilka godzin, by włosy na powrót wyglądały nieświeżo. Co zrobić, by temu zaradzić?

Po pierwsze – nie myj zbyt często

To wydaje się oczywiste, że włosy, które nadmiernie się przetłuszczają należy często myć, dla własnego komfortu. Ale nie tędy droga, ponieważ to tak naprawdę wcale nie pomaga przy pielęgnacji tego typu włosów, a wręcz pogarsza problem. Zbyt częste mycie, w dodatku w gorącej wodzie, suszenie gorącym powietrzem suszarki dodatkowo pobudza gruczoły łojowe do produkcji nadmiernej jego ilości. To właśnie zbyt częste mycie powoduje, że już po zaledwie pół godzinie na powrót pojawia się problem w postaci tłustych kosmków. Dlatego przy przetłuszczających się włosach w pierwszej kolejności warto zrezygnować z częstego mycia oraz zainwestować w dobry szampon ograniczający się ich przetłuszczanie. Podczas mycia należy stosować chłodną wodę i nie szorować skóry głowy zbyt gwałtownie, ponieważ to również nadmiernie pobudza gruczoły łojowe i powoduje zaostrzenie problemu.

Skąd biorą się przetłuszczające włosy?

To wszytko możemy zrobić doraźnie, ale problem przetłuszczających się włosów tkwi znacznie głębiej. Okazuje się, że nadmiar wydzielanego łoju jest związany z wieloma zaburzeniami, a nawet chorobami. Przede wszystkim warto zbadać czy nie występują problemy hormonalne, schorzenia tarczycy. Przyczyna może być równie dobrze banalna jak przechodzenie okresu dojrzewania, czy po prostu nieprawidłowe odżywianie, brak witamin i mikroelementów. Na zmniejszenie wydzielania łoju działa pozytywnie przede wszystkim kompleks witamin z grupy B. Najlepiej czerpać je z naturalnych źródeł – pełnoziarnistego chleba, zbóż jak owies, kasz jak kasz jaglana i wielu innych. Dieta powinna być również bogata w kwasy tłuszczowe oraz w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, witaminę A oraz E. Jeśli pomimo wszystkich zabiegów problem przetłuszczających się włosów nie mija, należy odwiedzić lekarza.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajczęstsze błędy popełniane przy pielęgnacji włosów
Następny artykułDbanie o skórę głowy
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here