Najczęstsze błędy popełniane przy pielęgnacji włosów

0
1286

Włosy są jedną z największych naturalnych ozdób człowieka. Niestety niewielka wiedza na temat ich pielęgnacji, a nawet błędy popełniane podczas niej nieodwracalnie je niszczą. Oto kilka najczęstszych błędów w pielęgnacji włosów.

Włosy nie lubią gorąca

Choć we włosach nie ma zakończeń nerwowych, to wcale nie oznacza, że nie są nie wrażliwe na zmiany temperatury. Szczególnie włosom nie służy gorąco. Mycie włosów w gorącej wodzie powoduje, że ich łuski otwierają się, przez co włosy stają się matowe, suche, a końcówki rozdwojone.

Podobnie włosy źle znoszą suszenie zbyt gorącym strumieniem powietrza z suszarki. Nie wspominając już o tym jak źle wpływa na nie lokówka czy prostownica do włosów. Stosowanie takich zabiegów na włosy na pewno nie sprawi, że będą ładne, wręcz przeciwnie należy spodziewać się sporych strat.

Nawet zastosowanie odżywek i innych kosmetyków na niewiele się tu zda. Włosy należy myć zawsze w letniej wodzie, lub przynajmniej na koniec kąpieli spłukać je w chłodnej wodzie. Dzięki temu będą bardziej elastyczne i gładsze niż po wyjściu z gorącej kąpieli.

Suszenie włosów gorącym powietrzem, stosowanie lokówek i prostownic najlepiej w ogóle odrzucić, lub stosować bardzo rzadko…

Zbyt dużo kosmetyków

Nasze włosy praktycznie nie potrzebują żadnych kosmetyków, jedynie szamponu. Reszta zależy od zdrowej skóry głowy, która produkuje łój nawilżający włosy. Wszystkie pianki, odżywki, lakiery o włosów i kosmetyki do ich stylizacji najczęściej obciążają włosy i zwiększają wydzielanie łoju, powodując przetłuszczanie się skóry, a co za tym idzie konieczność codziennego mycia, co również nie służy fryzurze.

Warto pamiętać, że nie ma potrzeby stosowania nadmiaru kosmetyków, często w dodatku źle dobranych dla potrzeb naszych włosów. Najlepiej wybrać jeden sprawdzony i dobrze dobrany do rodzaju włosów kosmetyk. O takie warto zapytać doświadczonego stylistę. W przeciwnym razie źle dobrany kosmetyk sprawi, że włosy będą przeciążone, smętne, wiszące w strąkach, zamiast lekkie i odżywione.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta dla włosów
Następny artykułSposoby na przetłuszczające się włosy
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here