Akcesoria do pielęgnacji włosów

0
1857
akcesoria-do-pielegnacji-wlosow
Jakie stosować akcesoria do pielęgnacji włosów?

Akcesoria do pielęgnacji włosów z każdym rokiem przyjmują nowe oblicze. Kosmetyczka każdej z Nas ugina się od wszelakiego rodzaju kosmetyków do włosów. Niektórych używamy sporadycznie, innych wcale. Tymczasem niezbędnik, czyli te kosmetyki, które są naprawdę potrzebne, można policzyć na palcach obu dłoni.

Zamiast kosmetyków z pobliskiej drogerii

akcesoria-do-pielegnacji-wlosow
Jakie stosować akcesoria do pielęgnacji włosów?

Świetnym zamiennikiem dla szamponów są naturalne mydełka do włosów. Warto wypróbować na przykład mydełko cedrowe, lub czarne mydło syberyjskie. Bardzo ważnym elementem dla wszystkich włosów są odżywki, maski oraz oleje. Może to być jeden wybrany z tych grup kosmetyk, który szczególnie nam służy, lub po jednym z każdej grupy, których używamy wymiennie (na przykład jeden z nich w danym tygodniu).

Nasze kosmetyki do włosów nie mogą się obyć bez czegoś do zabezpieczenia ich przed negatywnym wpływem warunków środowiskowych, na przykład serum, które wciera się we włosy po ich umyciu. Zabezpiecza je przed rozdwajaniem się końcówek, na przykład w wyniku suszenia włosów suszarką. Warto zadbać również o jakiś sprawdzony, skuteczny suplement na odżywienie włosów, czyli na przykład skrzyp polny lub pokrzywa.

Akcesoria do pielęgnacji włosów

Oczywiście każda kobieta, której zależy na pięknych włosach, posiada również wiele akcesoriów związanych z ich pielęgnacją. Na pierwsze miejsce wysuwa się oczywiście szczotka do włosów. Powinna być naturalna. Tańsza wersja to szczotka do włosów drewniana, nieco droższa ale za to służąca na dłużej jest szczotka z włosia dzika. Ważnym elementem jest coś do usuwania z włosów nadmiaru wody po wyjściu spod prysznica.

Nie powinien to być zwykły ręcznik, ponieważ powoduje on nadmierne obciążenie włosów. Polecany jest specjalny ręcznik z mikrofibry lub w tańszej wersji zwykła koszulka zrobiona z bawełny. Obie wersje lepiej niż tradycyjny ręcznik pochłaniają nadmiar wilgoci i nie niszczą włosów. Długie włosy wymagają również innych akcesoriów, takich jak gumki do włosów, spinki. Warto zawsze mieć ich pełen zapas w kosmetyczce, ponieważ zwłaszcza te ostatnie mają tendencję do notorycznego gubienia się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here