Jak zadbać o kręcone włosy

0
3349
jak-zadbac-o-wlosy-krecone
Jak zadbać o włosy kręcone?

Większość populacji ma proste włosy a jak zadbać o kręcone włosy? Włosy naturalnie kręcone są dość rzadkim zjawiskiem, które wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki niej możliwe jest ukazanie pełnego potencjału kręconych włosów.

Jak zadbać o kręcone włosy

Włosy kręcone są z reguły o wiele bardziej delikatne niż włosy całkiem proste. Jedynie wizualnie wydają się gęstsze i posiadające dużą objętość, tak naprawdę kucyk z nich jest dość cienki. Między innymi dlatego włosy kręcone muszą być odpowiednio traktowane, ponieważ są wrażliwsze na wszystkie zabiegi. Pielęgnacja włosów musi uwzględniać również ich wyjątkową strukturę.

jak-zadbac-o-wlosy-krecone
Jak zadbać o włosy kręcone?

Źle dobrane kosmetyki będą włosy kręcone obciążać lub nadmiernie wysuszać. W jednym wypadku włosy będą zwisać w strąkach, w drugim będą przypominać futro pudelka lub baranka, co także jest dość trudne w ujarzmieniu. Kręcone włosy powinny łatwo się układać w fale. Na szczęście istnieją proste sposoby, które pozwolą na stworzenie z kręconych włosów naprawdę ładnych fryzur, w dodatku łatwiejszych w ułożeniu. Koniec z codzienną poranną walką z włosami.

Pielęgnacja włosów kręconych

Podstawą pielęgnacji takich włosów jest odpowiednie ich nawilżanie. Nie obejdzie się bez takich zabiegów jak olejowanie, kremowanie włosów, oraz stosowanie delikatnych odżywek. Szampony powinny być naturalne i jak najbardziej delikatne. Powinny być myte nie częściej niż co dwa dni, a nawet jedynie dwa razy w tygodniu, jeśli na to pozwalają. Włosy muszą być również w specjalny sposób suszone.

Wyjątkowo szkodzi im gorący nawiew, powoduje powstanie tak zwanego „mopa”. Włosy należy najpierw rozczesać na mokro, a następnie wysuszyć chłodnym nawiewem. Do czesania nie należy używać zwykłych szczotek ponieważ powodują plątanie się kręconych włosów, szczotka może w nich utkwić, co powoduje szarpanie się, ból, a przy okazji wyrywanie i niszczenie włosów. Najlepszym rozwiązaniem jest drewniany, bo nieelektryzujący się, grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Osoby z kręconymi włosami muszą zadbać również o zapas gumek, klamr i spinek do włosów kręconych, aby móc w każdej chwili je związać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAkcesoria do pielęgnacji włosów
Następny artykułPielęgnacja włosów krótkich
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here