Pielęgnacja włosów krótkich

0
2528
pielegnacja-wlosow-krotkich
Pielęgnacja włosów krótkich

Pielęgnacja włosów krótkich to też nie lada wyzwanie! Krótkie włosy nie wychodzą z mody. Przepadają za nimi kobiety, którym zależy na włosach łatwych w pielęgnacji. Jednak nie zawsze tak jest. Czasami włosy krótkie wymagają większej uwagi niż długie.

Włosy cienkie i krótkie

Włosy cienkie i słabe najlepiej prezentują się w wersji krótkiej. Często odejmują lat i… zaoszczędzają kłopotów. Długie i cienkie włosy powodują rozdwajanie się końcówek, nadmierne wysuszenie, przetłuszczają się przy głowie. O ich wersję krótszą łatwiej jest zadbać, ponieważ używamy tylko jednego rodzaju szamponu. Cienkie włosy często się przetłuszczają, a w wersji krótkiej potrzebują jedynie odpowiednio dobranego kosmetyku do włosów przetłuszczających się.

pielegnacja-wlosow-krotkich
Pielęgnacja włosów krótkich

Bardzo ważne przy włosach krótkich jest dobre cięcie. Tylko ono gwarantuje, że nie trzeba będzie każdego dnia rano walczyć z niesfornymi kosmykami lub katować je prostownicą do włosów. W tym celu należy udać się do zaufanego fryzjera, który będzie jednocześnie sprawdzonym fachowcem. W przeciwnym razie fryzura wcale nie będzie tak prosta jak mogłoby się wydawać.

Pielęgnacja włosów krótkich

Zanim jeszcze zetniemy włosy na krótko warto przemyśleć wybór odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów. Nie mogą one niszczyć włosów, w końcu będą na nich noszone codziennie. Lepiej nie używać zwykłych lakierów i pianek, a bardziej wyszukanych kosmetyków, ponieważ po pierwsze w dużej mierze obciążają włosy, po drugie trudno je z nich usunąć.

Dlatego istotne jest, że jeśli zdarza nam się ich używać, dokładnie należy wyczesać je z włosów jeszcze przed ich umyciem szamponem. Dla włosów krótkich ważny jest delikatny, oparty na naturalnych składnikach szampon, bez silnych detergentów, ponieważ włosy krótkie znacznie częściej będą myte, niż długie. Posiadające włosy krótkie, kobiety mają tendencję do częstego ich dotykania, co powoduje większe przetłuszczanie się. Warto zadbać też o dobrą odżywkę, lecz również łagodną dla włosa. Może to być z pewnością jakiś rodzaj oleju, na przykład kokosowy lub z czarnuszki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here