Od czego właściwie zacząć?

0
1707

We wszystkich przedsięwzięciach najtrudniejszy jest ten pierwszy krok. Każda kobieta marzy o pięknych włosach, ale łatwo zgubić się w gąszczu zaleceń i wymagań. To skutecznie odstrasza. A więc od czego zacząć?

Po pierwsze nie szkodzić

Co innego gdy przyczyny kiepskich włosów są nieznane, a co innego gdy jawnie się im szkodzi, oczekując iż magicznym sposobem wrócą o dawnej kondycji. Najlepszym sposobem na piękne włosy to po prostu… dać im żyć. Wielokrotnie nawet nie zdajemy sobie sprawy jak im szkodzimy. Odcięcie się od czynników powodujących ich niszczenie to już wielki plus na drodze ku odzyskaniu ładnych włosów. Bowiem całe nasze ciało i wszystkie jego komórki mają ogromne możliwości regeneracyjne i same leczą się oraz odbudowują, gdy tylko stwarza im się odpowiednie warunki. Gdy już wyrzucimy wszystkie szkodliwe kosmetyki i złe nawyki, dobrze jest dowiedzieć się jakiego rodzaju mamy włosy. Teraz już wystarczy dobrać odpowiednią pielęgnację do danego typu włosów i efekt z pewnością się pojawi już wkrótce. W razie wątpliwości warto o opinię zapytać zaufanego fryzjera lub stylistę.

Nie wszystko na raz

Ogrom informacji znalezionych w internecie na temat pielęgnacji włosów przeraża. Jednak do wszystkiego trzeba podejść z odpowiednim rozsądkiem. Nie zawsze najdroższe metody są najlepsze. Czasem tanie są znacznie skuteczniejsze, chociaż też nie jest to regułą. Warto szukać, testować i próbować, lecz nie należy testować na włosach kilku rzeczy na raz – z pewnością im to nie posłuży, a wręcz bywa, że zaszkodzi. Warto rozważnie wybierać pielęgnację. Niekiedy jedna metoda to mało, wtedy ostrożnie można wprowadzić inną. Jeśli brakuje efektów to również nie powód by wszystko rzucić. Włosy są szczególną częścią ciała, potrzebują nieco czasu, by efekty kuracji były widoczne. Zanim to się stanie profesjonalne strzyżenie lub chociaż podcięcie końcówek znacząco wizualnie poprawia stan włosów. Dlatego nie wolno się zniechęcać już na wstępie. I trzeba pamiętać, że istotna jest konsekwencja.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzynniki wzmagające wypadanie włosów
Następny artykułKomunikacja z fryzjerem
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here