Czynniki wzmagające wypadanie włosów

0
1886

Wypadanie włosów to częsty problem. Związane to bywa z dietą, z nieprawidłową pielęgnacją, porą roku, z chorobami skóry, ale również z głębszymi schorzeniami i całkiem niepozornymi czynnikami. Warto obserwować kiedy wypada najwięcej włosów, a jeśli problem się nasila, zrobić badania ogólne.

Hormony a wypadanie włosów

W przypadku tarczycy mamy do czynienia z jej nadczynnością i niedoczynnością. Włosy wypadają w związku z tą drugą kwestią, a dokładniej rzecz biorąc z tyroksyną. Jej niedobór powoduje właśnie takie objawy jak suchość skóry, słabość paznokci i włosów. Osoby z niedoczynnością tarczycy niestety powinny poddać się terapii hormonalnej, aby zmienić ten stan rzeczy. Warto również stosować dietę oraz regularnie oczyszczać tarczycę. Problemy z wypadaniem włosów mogą być związane z wiekiem. Kobiety i mężczyźni po czterdziestym roku życia zaczynają być na to szczególnie narażeni. Nie oznacza to jednak, że nadmierne łysienie, szczególnie w przypadku kobiet, jest rzeczą, z którą trzeba się pogodzić. Należy odwiedzić lekarza i zbadać stan zdrowia, być może konieczna będzie terapia hormonalna. Na problemy z wypadaniem włosów cierpią również kobiety w wieku rozrodczym. Około trzy miesiące po porodzie wypada znacznie więcej włosów, niż przeciętnie.

Inne przyczyny wypadania włosów

Wiele czynników ma wpływ na kondycję włosów. Niewielu ludzi łączy na przykład ich wzmożone wypadanie z lekami, a nawet suplementami jakie biorą. Szczególnie, że te mogą zacząć wypadać, gdy leki już zostaną odstawione. Najczęściej problem ze słabymi włosami mają kobiety zażywające antykoncepcję doustną. Takie działanie mają również sterydy, używane do leczenia łuszczycy, czy ostrego trądziku. Inną grupą leków wzmagających wypadanie włosów są leki antydepresyjne, a także przeciwmiażdżycowe, antybiotyki, leki przeciwgrzybiczne i przeciwkrzepliwe. Dlatego leki z tych grup należy przyjmować wyłącznie, gdy jest to konieczne. Na przykład w przypadku małych zmian łuszczycowych nie ma konieczności zażywania sterydów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPopularne mity na temat pielęgnacji włosów
Następny artykułOd czego właściwie zacząć?
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here