Popularne mity na temat pielęgnacji włosów

0
1663

Jak w każdej dziedzinie i w pielęgnacji włosów zdarzają się nieprawdziwe informacje, które wciąż są bardzo głęboko zakorzenione w świadomości. Oto kilka popularnych twierdzeń, które nie są już w żaden sposób aktualne.

Mit: podcinanie włosów powoduje ich szybszy wzrost

Chociaż wiele kobiet chciałoby, by była to prawda, niestety nie jest. Wciąż aktualne zatem jest, że końcówki włosów muszą być regularnie podcinane. To jedyny bezpieczny sposób na pozbycie się rozdwojonych końcówek oraz na odświeżenie fryzury. Chociaż włosy nie odrosną tak szybko, jak twierdzi mit, to i tak rosną one wystarczająco szybko, by już po kilku tygodniach wszystkie braki zostały uzupełnione (0,5 mm na dobę).

Mit: szampony dla dzieci są najlepsze do pielęgnacji.

Szampony dziecięce mają być delikatniejsze i zawierać mniej składników chemicznych. Jeśli jest to dobry szampon to może być prawda. Jednak często szampony te nie mają wcale tak dobrego składu. Dziecięca skóra jest tłusta, zatem dorosłe osoby mające problemy z przetłuszczającymi się włosami skorzystają na tych szamponach. Jednak te, które mają skórę suchą mogą być niemile zaskoczone.

Mit: wszyscy mamy tyle samo włosów.

Popularny mit głosi, że każdy ma taką samą ilość włosów, jednak różnią się one grubością, stąd jedni mają mniej bujne czupryny, drudzy bardziej. Okazuje się, że niektórzy faktycznie mają więcej mieszków włosowych, a inni mają ich mniej. Wszystko to jest uwarunkowane genetycznie. Na przykład zauważono, że najwięcej włosów mają osoby noszące włosy blond. Później plasują się bruneci. Najmniej włosów mają osoby o naturalnie rudym kolorze włosów. Tych osób jest również znacznie mniej niż wszystkich innych, stanowią jedynie 4% społeczeństwa.

Mit: zimna woda to sposób na błyszczące włosy.

Lodowata woda to coś, czego nie lubi ani skóra głowy ani włosy. Najbardziej włosom służy kąpiel w letniej wodzie o temperaturze ciała. Na koniec można je spłukać jeszcze chłodniejszą wodą.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSposoby na nabłyszczenie włosów
Następny artykułCzynniki wzmagające wypadanie włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here