Sposoby na nabłyszczenie włosów

0
1567

Zdrowe włosy poznaje się po ich grubości oraz po połysku. Dlatego stale szukamy sposobów na to, by włosy pięknie błyszczały. Nie będzie tak jak w reklamie szamponu do włosów, ale efekt z pewnością będzie zauważalny.

Naturalne sposoby na błyszczące włosy

Aby włosy lśniły można od ręki sięgnąć po naturalne metody, szczególnie że większość składników do naturalnych kosmetyków znajduje się w domu na co dzień. Są to na przykład tak banalne produkty spożywcze jak mąka ziemniaczana. W coraz większej ilości domów odnajdziemy również ocet jabłkowy o tym samym działaniu. Innymi sposobami domowymi na lśniące włosy jest zastosowanie jaja, miód, siemię lniane. Ciekawym, choć nie każdemu przypadającym do gustu ze względu na dość intensywny zapach jest zastosowanie majonezu, lecz naturalnego bez konserwantów. Zawiera jaja, ocet oraz tłuszcz. Działanie silnie nabłyszczające mają również takie oleje jak rycyna (tylko do włosów zdrowych, przy problemie z wypadającymi włosami problem się zaostrzy), olej arganowy.

Mieszanki na błyszczące włosy

Większość kosmetyków nabłyszczających kupowanych w drogerii niestety zawiera alkohol, który powoduje iż włosy wręcz niszczą się i matowieją. Dobrym pomysłem jest tworzenie naturalnych mieszanek. Na przykład mogą to być płukanki z dodatkiem mocznika. Oczywiście musi być w odpowiednim stężeniu. Niektóre kosmetyki zawierają mocznik. Pamiętać trzeba, że mocznik w większości pochodzi z moczu, najczęściej moczu krów, co może obrzydzać i zniechęcać niektóre osoby. Mocznik może być zastąpiony na przykład naftą kosmetyczną. Jednak trzeba uważać by nakładać ją tylko na włosy, a nie na skórę głowy. Składniki nafty odkładają się w organizmie i nie jest w stanie ich on wydalić, a skóra głowy to prosta droga do tego by się tam dostały. Również L-cysteina z innymi składnikami, takimi jak jajko, płukanka kwiatowa (z lipy lub z bratka). Podstawą wszystkich masek nakładanych na włosy może być żel lniany uzyskiwany poprzez polanie ziaren siemienia lnianego gorącą wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here