Najlepsze domowe sposoby na pielęgnację włosów

0
1547

Bieganie do fryzjera i stosowanie setki drogeryjnych szamponów oraz odżywek nie gwarantuje pięknych włosów. Równie dobrze osoba, która rzadko lub wcale nie odwiedza fryzjera i nie stosuje żadnych odżywek ma szansę na piękne włosy.

Domowe sposoby pielęgnacji – zalety

W domu można zrobić naprawdę wiele, by włosy były piękne. Przede wszystkim potrzebny jest… czas. Brak cierpliwości, która przy włosach jest szczególnie istotna, nie służy ich pielęgnacji. Dobrze jest się pochylić nad domowymi metodami pielęgnacji włosów ze względu na to, że są tanie, skuteczne i nieszkodliwe. Są łatwe w wykonaniu – nie ma mowy o żadnej pomyłce. Jednocześnie poprawiamy również całe swoje zdrowie, jak na przykład przy piciu skrzypu polnego lub herbaty z pokrzywy – krzem wzmacnia strukturę włosa, ale również wpływa na skórę i paznokcie, które stają się mocne nabierają wewnętrznego blasku. Ponadto picie ziół pozwala usunąć z organizmu toksyny, które w nim zalegają. Domowe sposoby pielęgnacji nie powodują żadnego stresu, a to oznacza, że ich efekty będą szybciej widoczne.

Polecane domowe sposoby na piękne włosy

Jaja to produkt zwierający skondensowaną dawkę wartości odżywczych i witamin. Człowiek mógłby żyć w pełni zdrowia jedząc tylko i wyłącznie jaja. Są one bogate w białko i aminokwasy. Dlatego jajka są bardzo dobrym sposobem by zadbać o włosy od wewnątrz i od zewnątrz, jedząc je i nakładając na włosy w postaci maski. Wcieranie we włosy cytryny wzmacnia je oraz usuwa łupież. Pomaga również zwalczać przetłuszczanie się włosów. Pomocny w tym jest również ocet, na przykład jabłkowy. Ma bardzo wiele zastosowań i można go produkować samemu. Rozcieńczony z wodą ocet wpływa na odżywienie włosów, ale należy pamiętać, żeby nie stosować jej zbyt często, ze względu na kwaśne ph, które w nadmiarze niszczy włosy. Ocet jabłkowy jest też polecany w walce z nadmiernym łupieżem. Dobrym sposobem domowym na włosy jest również zastosowanie soku z czarnej rzepy. Wystarczy kupić ją w sklepie i wycisnąć sok, na następnie wykorzystać sam lub z innymi składnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here