Czy farbowanie jest konieczne?

0
1593

Farbowanie włosów to jedna z najbardziej standardowych usług fryzjerskich oraz wykonywanych w domu. Tak bardzo standardowych, że rzadko kto zadaje sobie pytanie czy w ogóle jest konieczne farbowanie włosów? W pogoni za pięknym wyglądem wiele z nas nawet się nad tym nie zastanawia.

Czy warto farbować włosy?

Wiele kobiet od razu odpowie, że tak, z różnych powodów. Dla ukrycia siwków, dla odświeżenia wyglądu, poprawy samopoczucia i wielu innych kwestii. Współcześnie jednak często już po zauważeniu pierwszego siwego włosa sięgamy po farby do koloryzacji włosów. Wszystko z powodu chęci ukrycia wstydliwego faktu, że się starzejemy. Tymczasem niejednokrotnie warto postawić na naturę. Wiele kobiet wygląda całkiem dobrze w naturalnie siwych włosach, wystarczy jedynie odpowiednie cięcie. Starzenia się nikt nie cofnie, ale warto czuć się bycia dumnym ze swojego wieku oraz wyglądu, zamiast desperacko próbować to ukryć. Szczególnie, że siwe włosy pojawiają się niestety coraz wcześniej, nawet u kobiet przed trzydziestym rokiem życia.

Dlaczego warto przemyśleć przygodę z farbowaniem

W przypadku kobiet młodych warto zwrócić uwagę na to, że raz podjęta decyzja o zmianie koloru może mieć daleko idące skutki. Przede wszystkim niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie nawet jedno farbowanie wymuszać będzie kolejne, ze względu na to, że powrót do naturalnego koloru jest już praktycznie niemożliwy. Dlatego zanim zdecydujemy się na trwałą koloryzację, a nie jesteśmy pewne, czy to na pewno dla nas, nie należy eksperymentować na sobie. Lepiej spróbować z płukankami naturalnymi podkreślającymi kolor, lub łagodnymi maskami czy maceratami. Są one oczywiście znacznie mniej trwałe niż trwała koloryzacja, ale to jest właśnie ich plus. Kolor szybko się nudzi, już po kilku dniach nie jest tak efektowny jak z początku. Wówczas zamiast sięgać po kolejną trwałą koloryzację wystarczy poczekać, aż kolor zniknie i zastosować inną maskę. To zdrowsze i łatwiejsze rozwiązanie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak się uczesać na wieczorne wyjście?
Następny artykułKiedy nie farbować włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here