Kiedy nie farbować włosów

0
3186

Każdy fryzjer spotyka na swojej drodze kobiety, które nie potrafią już obejść się bez farbowania włosów, i takie, które nigdy nie miały farbowanych włosów. Te drugie powinny wiedzieć w jakich okolicznościach nie powinno się farbować włosów.

Farbowanie włosów a miesiączka

Pytaniem wielu kobiet jest, czy w czasie okresu można farbować włosy. Każda z nas słyszała coś podobnego od koleżanki, siostry czy mamy. Takie twierdzenie wbrew pozorom ma pewien sens i nie do końca jest tylko miejską legendą. Prawdą jest, że w czasie okresu włosy albo są nadmiernie tłuste, albo wręcz przesuszone, ani jedna, ani druga sytuacja nie jest korzystna dla koloryzacji. W dodatku sprawa przedstawia się jeszcze gorzej na włosach delikatniejszych i cieńszych. I choć jeśli nie ma innego wyjścia, a koloryzacja wypada właśnie w czasie okresu lub tuż przed nim, to nie można zbyt wiele zrobić, to jeśli jest szansa uniknięcia tego warto z niej skorzystać. Najlepiej wybrać się na koloryzację w połowie cyklu, na około dwa tygodnie przed planowanym terminem miesiączki.

Nigdy nie farbuj zbyt często

Drugim powodem, dla którego nie należy farbować włosów jest ich zbyt częste farbowanie. Lubimy eksperymentować z włosami. Niektóre osoby są w stanie farbować włosy kilka razy w miesiącu, wybierając to blond, to zupełnie czarne odcienie, to rudy. Niestety nie służy to wcale włosom, powoduje ich osłabienie, a przede wszystkim do organizmu dostaje się spora dawka chemikaliów. Nie warto ryzykować zdrowia dla ładnego wyglądu, szczególnie, że wcale nie ma gwarancji, że efekt będzie taki, jak sobie wymarzyliśmy. Koloryzacja trwała powinna odbywać się nie częściej jak raz w miesiącu. W przypadku innych zabiegów warto o opinię pytać osoby je wykonujące. W przypadku samodzielnego farbowania włosów trzeba być o wiele bardziej ostrożnym, ponieważ wówczas nie mamy doświadczenia, a także nie zawsze stosujemy farby wysokiej jakości, częściej natomiast te z niższej półki, znacznie tańsze niż profesjonalne kosmetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here