Farbowanie henną – co warto wiedzieć

0
1811

Zastosowanie henny to jeden z naturalnych sposobów na farbowanie włosów. Jednak nie jest to zadanie tak łatwe, jak się wydaje. Oto kilka rzeczy, które należy wiedzieć przed zastosowaniem henny do farbowania włosów.

Kolor włosów po farbowaniu henną

Myśląc o hennie wiele z nas ma przed oczyma czarny kolor. Tymczasem henna naturalnie jest w kolorze rdzawym. Jednak kolor jaki zostanie uzyskany w przypadku farbowania włosów oryginalną henną wcale nie jest oczywisty. Wszystko zależy od rodzaju włosów oraz zawartości kreatyny w nich. I tak na jasnych lub siwych delikatnych włosach kolor uzyskany będzie dość intensywna rudość, która stopniowo blaknie w przypadku włosów coraz ciemniejszych. A więc na włosach naturalnie czarnych henna zostawi rudawy odcień. Wszystko zależy również od tego jakiej henny używamy oraz w jakiej formie. Odcienie kolorów włosów będą się wówczas różnić i tak naprawdę trudno jest przewidzieć efekt końcowy. Należy zawsze zaopatrzyć się w hennę do ozdoby ciała, powinna ona być zmielona w jak największym stopniu.

Henna wysusza

Przed farbowaniem henną trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest ona czynnikiem wysuszającym włosy. Tak naprawdę jest to jednak tylko wrażenie wynikające z pozostałości barwnika na włosach. Im mniej dokładnie jest on zmielony, tym większe przesuszenie. Aby tego uniknąć bezpośrednio po farbowaniu należy włosy długo płukać ciepłą wodą, znacznie dłużej niż po tradycyjnym farbowaniu, aż zauważymy, że w wodzie nie ma już żadnego zabarwienia. Włosów farbowanych henną nie należy nawilżać po zabiegu, znacznie lepiej jest przygotować je do zabiegu, nawilżając je przez kilka dni przed planowanym farbowaniem. Po zabiegu nie zaleca się nakładania na włosy żadnych masek ani olejów, ponieważ mogą one wpłynąć na kolor włosów. Wrażenie suchości powinno samoczynnie minąć do czasu następnego umycia głowy zwykłym szamponem. Do tej pory dobrze jest po prostu związać włosy i pozwolić kolorowi się utleniać, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKiedy nie farbować włosów
Następny artykułWcierki na włosy
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here