Słyszymy o olejowaniu włosów, kremowaniu, nawilżaniu różnymi sposobami, ale ciągle stosunkowo niewiele z kobiet stosuje wcierki na włosy. Oto krótki przewodnik po tym, czym są wcierki oraz jak powinno się je zastosować.
Do czego służą wcierki?
Większość kosmetyków drogeryjnych oraz naturalnych nakłada się na włosy, które po tych zabiegach są natychmiastowo bardziej gładkie i lśniące. Wcierki jednak są przeznaczone dla działania od nasady włosa, czyli od samej cebulki w skórze głowy. Niewiele innych kosmetyków ma działanie bezpośrednie dla cebulek, a przecież to właśnie od ich kondycji zależy stan włosów. Wcierki wpływają również na skórę głowy, odświeżając pory i zapobiegając nadmiernemu przesuszaniu się włosów. Najpopularniejsze wcierki do włosów to na przykład kosmetyki z bursztynem, woda brzozowa, ekstrakt z rzepy, kozieradki, skrzypu polnego, i wiele innych. Niektóre z nich są w płynie, w spraju, inne w kształcie specjalnych kapsułek mających ułatwiać aplikację. Dobra wcierka to jeden z tych produktów, które każda dziewczyna chcąca pochwalić się ładnymi włosami powinna mieć na swojej półce.
Używanie wcierki
Oczywiście, aby uzyskać dobre efekty nie wystarczy użycie wcierki tylko raz na jakiś czas, jak w przypadku olejowania czy kremowania. Wcierkę dla uzyskania efektu należy stosować jak najbardziej regularnie, najlepiej codziennie. Efekty są widoczne po około miesiącu stosowania, lub wcześniej, ale także może się zdarzyć, że później. Wcierkę należy aplikować przed myciem włosów, a nie po kąpieli. Najlepiej nałożyć ją na około godzinę przed planowanym myciem włosów, ale nie później niż pół godziny przed. W celu aplikacji rozgarniamy pasma włosów za pomocą grzebienia na całej szerokości głowy i nakładamy tam wcierkę. Najłatwiejsza w użyciu jest taka w formie spraju, wystarczy spryskać i gotowe. Aby uzyskać lepsze efekty działania warto delikatnie masować skórę głowy po aplikacji, jednocześnie rozprowadzając w ten sposób kosmetyk po całej skórze głowy.