Czym cechuje się twarz prostokątna?

0
1409
Czym cechuje się twarz prostokątna?

Kształtów twarzy istnieje tyle, ile istnieje ludzi na naszej planecie, aczkolwiek gdyby podjąć próbę ich kategoryzacji, można wyszczególnić: twarz owalną, najbardziej pożądaną przez ludzi ze względu na uniwersalność i klasyczność rysów twarzy, a poza tym twarz okrągłą, twarz-serce, twarz kwadratową i twarz prostokątną. A to jeszcze nie koniec listy, lecz nie będziemy się tutaj zbytnio rozdrabniać, zostały podane najbardziej podstawowe kształty i na razie tyle informacji powinno wystarczyć.

My zajmiemy się tą ostatnią (twarz prostokątna), również atrakcyjną niczym owalna, a to ze względu na jej szczupłość, szczupłość i jeszcze raz szczupłość. Wiele kobiet np. z okrągłą twarzą może wpaść w kompleksy przez ten rodzaj wyglądu oblicza, a i nie mamy zamiaru propagować tutaj popadania w anoreksję z zazdrości. Co by jednak nie mówić – dużo pracy nad własnym wyglądem właścicielki prostokątnego kształtu twarzy mają już za sobą. Charakteryzuje się ona tym, że jest jednakowo długa w każdym miejscu oraz jednakowo szeroka. Taka podłużna twarz zachęca do wielu eksperymentów fryzjersko-makijażowo-ubraniowych. Przy następnej wizycie u fryzjera, makijażystki czy stylistki warto zamienić się w automat zadający pytania tak jak nadgorliwy student na pierwszym roku studiów i dowiedzieć się dokładnie, co zrobić, by lśnić urodą. Póki co warto przyswoić sobie kilka podstaw, które znajdują się poniżej.

Jeżeli chodzi o fryzurę, to nie poleca się długich włosów, ponieważ optycznie jeszcze bardziej wydłużają one twarz, a przecież chodzi o to, by ją skrócić. Długość do połowy szyi albo do ramion będzie w sam raz. A już najlepszy pomysł będzie stanowił bob, prosty czy asymetryczny – bez znaczenia. Do tego warto zrobić sobie grzywkę, również bez znaczenia, czy prostą, czy asymetryczną, ponieważ oblicze nabiera wtedy bardziej proporcjonalnych rysów. Niezłą ideą będą również loki i fale, które nadadzą twarzy delikatności. Jasne blond włosy dodadzą nieco infantylności tak wysmukłej, poważnej twarzy. Tak więc jest wiele opcji, z których można skorzystać, by włosy stały się naszym sojusznikiem w kształtowaniu atrakcyjnego wizerunku, a nie przeciwnikiem. Jedno jest pewne, ale to już tak nawiasem – włosy powinny być zdrowe i puszyste, to taka podstawa.

Makijaż poleca używać się jaśniejszy, ponieważ w ten sposób twarz, a w szczególności policzki nabiorą krągłości, co przy wyszczupleniu prostokątnej twarzy nadaje jej symetryczności. Warto zabawić się różami i sprawić, by każdy zwrócił uwagę na umiejętnie umalowane policzki, bo o ich wyeksponowanie chodzi. Można też używać nieco świecących kosmetyków. Nie poleca używać się ciemniejszych, bo wtedy twarz stanie się zbyt szczupła, tak też może się zdarzyć. Najlepiej udać się do kosmetyczki, ta zafunduje nam idealny, adekwatny makijaż, a przy okazji, jeżeli będziemy na tyle odważne, by wypytywać, dowiemy się, co same możemy zrobić, by wyglądać jak milion dolarów.

Natomiast gdy chcemy poeksperymentować przy garderobie, to oczywiście najlepiej do twarzy będą pasować takie ubrania, które nie uczynią jej jeszcze bardziej pociągłą, chyba że nasz wzrost należy do niskich, to wtedy relacja twarz – ubiór przestaje mieć tak ścisłe znaczenie. Tak czy siak ubiór ma znaczenie, na przykład nie poleca się dobierać elementów garderoby, gdzie pojawiają się symbole prostokąta, np. figura ta widniejąca na bluzce, ponieważ uczyni to całość tego, jak się prezentujemy, jako nieco absurdalne.

Kobiety z twarzą o kształcie prostokątnym często narzekają, że to mężczyznom bardziej takowy pasuje, a to ze względu na silnie podkreśloną linię żuchwy. Tymczasem jest to nieprawda, wiele kobiet ma takie rysy twarzy. Fakt, że prostokątność oblicza optycznie go wyszczupla powinien radować panie. Przykładem kobiety z tego typu rysami jest Cindy Crawford lub Sara Jessika Parker. Oto wzory, na których można się oprzeć przy swoich metamorfozach fryzur, makijaży czy ubrań.

Na koniec jeszcze warto powiedzieć, że mimo wszystko nie ma idealnych kształtów twarzy, bowiem wiele zależy od tego, jak kobieta o siebie dba i czy stosuje się do uniwersalnych zasad powiązanych z danymi rysami oblicza. Można popełniać nagminnie błędy w tym zakresie i nawet owalną twarz uczynić mało atrakcyjną, a przecież modelowanie każdej twarzy powinno dążyć do owalnych kształtów. Dbanie o siebie stoi na pierwszym miejscu nad wszystkimi wymienionymi rysami. Zadbana kobieta zawsze będzie ładniejsza od tej, która ignoruje swoje naturalne piękno, a żeby wiedzieć, jak się do tego ideału zbliżyć, warto korzystać z takich poradników jak ten. A jeśli coś się nie udaje? Cóż, pamiętajmy, że za taką Cindy Crawford i jej urodą stoi tabun fryzjerów, makijażystów i stylistów, nie mówiąc złośliwie o grafikach komputerowych. Zresztą, to nie jest zły pomysł udać się do specjalistów. Można się od nich wiele nauczyć, wystarczy pytać. W końcu i tak uda się odnaleźć wymarzone proporcje w swoim wizerunku. A pamiętajmy, że „jak cię widzą, tak cię piszą” i warto poświęcić czas oraz pieniądze na bycie najlepszą wersją siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here