Farbowanie włosów – zasady, których musisz się trzymać

0
1310
Farbowanie włosów - zasady, których musisz się trzymać

Za możliwość zmiany koloru swoich włosów w pierwszym lepszym salonie fryzjerskim zapłaciłabyś przynajmniej te trzysta złotych. Jeżeli tylko nie jest to dla ciebie niewielka kwota pieniędzy, prawdopodobnie nie chcesz jej wydawać tylko po to, by coś w sobie zmienić i przeżyć totalną metamorfozę, o jakiej nomen omen od dawna zresztą marzyłaś. Mimo iż kusi cię bardzo możliwość uzyskania zupełnie nowego koloru na głowie, nie chcesz jednak nagle tak mocno uszczuplać swojego budżetu, który zresztą nie prezentuje się zbyt imponująco. Pamiętaj jednak, że nikt nie każe ci przecież korzystać z usług żadnych salonów fryzjerskich. Jeżeli uważasz po prostu, że te miejsca są dla ciebie zbyt drogie i nie opłaca ci się do nich chodzić, sama przeprowadzaj na sobie takie zabiegi, które zwykle wykonują na klientkach fryzjerzy. Możesz nawet nauczyć się samodzielnie farbować swoje kosmyki. Niezależnie od tego, czy postawisz na farbowanie włosów jaśniejsze końcówki, czy zechcesz zaszaleń z niesamowitą barwą i pokryć wszystkie pasma produktem o intensywnie błękitnym odcieniem, za każdym razem powinnaś trzymać się pewnych podstawowych wskazówek, które sprawią, że efekty twojego zabiegu na pewno będą udane. Właśnie teraz masz szansę się z nimi zapoznać. Zrób to i koniecznie je zapamiętaj, a wykonasz ten pierwszy najważniejszy krok doprowadzający się do pełnego zafarbowania kosmyków.

Zadbaj najpierw o odpowiednie przygotowanie. Sam preparat koloryzujący może ci przecież nie wystarczyć. Nawet jeśli kupiłaś już jakąś farbę, potrzebujesz jeszcze kilku dodatkowych akcesoriów i narzędzi, które pomogą ci równomiernie rozprowadzić preparat na wszystkich pasmach. Jednym z tych najważniejszych przyrządów jest oczywiście pędzelek. Jeżeli zamierzasz częściej farbować swoje włosy, możesz wydać na niego trochę więcej pieniędzy, a następnie myć go dokładnie po każdym użyciu i odstawiać do czasu następnego farbowania. Sięgnij też po praktyczne klamerki do włosów. Z ich pomocą zdołasz bez trudu podzielić swoje kosmyki na kilka mniejszych partii. Przyda ci się także jakiś stary ręcznik, którym zabezpieczysz swoje ubrania oraz samą skórę. Są to tak naprawdę najważniejsze produkty, jakich właśnie teraz potrzebujesz. Jeżeli już je masz, tak naprawdę jesteś niemalże w pełni gotowa do wykonania swojego pierwszego zabiegu koloryzującego.

Skoro tak bardzo marzy ci się zmiana koloru włosów, najprawdopodobniej udało ci się już zakupić jakąś farbę. Zachwyciłaś się jej odcieniem i nie możesz się doczekać momentu, gdy tylko zobaczysz, jakie efekty zapewni na twojej głowie farbowanie włosów jaśniejsze końcówki. Nie bądź jednak w gorącej wodzie kąpana. Nie zabieraj się za farbowanie włosów zaraz po powrocie z zakupów kosmetycznych, gdy tylko do twoich rąk wpadnie wymarzony preparat koloryzacyjny. Gdybyś bowiem od razu go użyła, nie mogłabyś sprawdzić, czy przypadkiem nie jesteś na niego uczulona. W takich produktach koloryzujących widnieje przecież cała masa chemicznych substancji i dodatków. Potrafią one silnie i szybko uczulać, więc jeśli masz skłonności do jakichkolwiek alergii, koniecznie wykonaj na sobie próbę uczuleniową. Nałóż wybraną farbę na skórę znajdującą się przy samym łokciu i potem ją zmyj. Po upływie czterdziestu ośmiu godzin możesz sprawdzić, czy na twojej skórze nie pojawiły się żadne nieprzyjemne zmiany – np. wypryski lub zaczerwienienie.

Jeżeli kiedykolwiek w swoim życiu farbowałaś już swoje włosy zupełnie samodzielnie, na pewno wiesz doskonale o tym, że podczas tego zabiegu wszystko zostaje mocno zabrudzone. Farba pryska na wszelkie strony i nie da się tego uniknąć. Pojawia się na podłodze, w umywalce i na pralce, ale o ile stamtąd jesteś w stanie łatwo i szybko ją zmyć, tak zafarbowana skóra zdaje się być oporna na działanie jakichkolwiek mydeł czy nawet silnych peelingów. Musisz potem drapać ciało z całej siły, a i tak przez kilka kolejnych dni chodzi do pracy z nieestetycznymi czarnymi plamkami. Możesz ich natomiast uniknąć! Zanim rozpoczniesz swoje farbowanie włosów jaśniejsze końcówki, weź do ręki jak najtłustszy krem nawilżający. Może to być też balsam do ciała, jeśli akurat teraz nie dysponujesz żadnym produktem do twarzy. Nałóż go na skórę występującą najbliżej linii włosów. Wmasuj go w szyję, uszy, a także i sam podróbek. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko zafarbowania swojej skóry. Nie będziesz już musiała więcej męczyć się z jej zmywaniem.

Jak sama widzisz, te ogólne zasady związane z prawidłowym farbowaniem włosów są bardzo proste i łatwe do zapamiętania. Nawet jeśli pierwszy raz się z nimi zapoznajesz, najprawdopodobniej już zdążyłaś je sobie utrwalić i wiesz teraz dokładnie, jak powinnaś przygotować się do farbowania swoich kosmyków. A jeśli tylko ten zabieg dalej wydaje ci się lekko straszny i mimo pozyskania nowej wiedzy wciąż obawiasz się, że źle go przeprowadzisz, spraw sobie po prostu taki mały prezent i zainwestuj w profesjonalny zabieg fryzjerski. Jeżeli dobrze poszukasz i porównasz sobie cenniki różnych placówek, za farbowanie wcale nie zapłacisz aż tak strasznie dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here