Czym różnią się kosmetyki profesjonalne od drogeryjnych?

0
3110

Większości społeczeństwa wydaje się, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy kosmetykami z drogeryjnych półek, a tymi, które stoją u fryzjera lub stylisty w salonie. I to, i to przecież szampon, odżywka… czy rzeczywiście niczym się te kosmetyki od siebie nie różnią?

Kosmetyki z drogerii, a z profesjonalnego salonu

Z jednej strony profesjonalne kosmetyki są zachwalane przez fryzjerów i stylistów, z drugiej zaś wcale nie oznacza to, że nie kosmetyk z półki w sklepie lub drogerii jest zawsze gorszy. Okazuje się, że wcale nie musi tak być i po zdecydowanie niższej cenie można będzie nabyć szampon, czy inną rzecz, która wcale nie ustępuje jakością znanej marce kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji włosów. Jednak z reguły jest tak, że to właśnie te „salonowe” kosmetyki mają wyższą jakość oraz, co ważne, większe skoncentrowanie składników odżywczych. Niestety w parze z ich niezawodnością oraz marką idzie wysoka cena. Wskazanym jest poradzić się fryzjera bądź stylisty jak należy stosować dany kosmetyk, bowiem nieumiejętne zastosowanie nie będzie dawało tak dużych korzyści, jak mogłoby, albo wręcz spowoduje odwrotny efekt.

Wydajność kosmetyków z salonu

Chociaż ceny niektórych specjalistycznych kosmetyków do włosów mogą być dla niektórych osób zaporowe, warto wiedzieć, że ze względu na większą koncentrację składników aktywnych, będą one również bardziej wydajne. Jedno opakowanie wystarczy często nawet na kilka tygodni, podczas których kupiono by z pewnością więcej zwykłego szamponu. Dlatego choć kwota jednorazowa bywa wysoka, to i tak warto wydać pieniądze, ponieważ zwrócą się po pewnym czasie stosowania, a włosy i fryzura z pewnością będą ładniejsze. Kolejną kwestią jaką warto rozważyć kupując specjalistyczny kosmetyk jest fakt, że efekty takiej pielęgnacji utrzymują się przez znacznie dłuższy czas oraz pojawiają się wcześniej (już po jednym użyciu widać różnicę) niż w przypadku zwykłych kosmetyków, szamponów oraz innych produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo kryje włos
Następny artykułFarbowanie włosów: salon czy koloryzacja w domu?
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here