Jak na dłużej zatrzymać kolor farbowanych włosów

0
1564

Pięknym kolorem włosów cieszymy się najczęściej dość krótki czas po farbowaniu. Już po upływie zaledwie kilku dni i paru myciach kolor zaczyna płowieć i nie jest już tak efektowny. Oto kilka porad co zrobić, aby zachować kolor włosów na dłużej.

Używaj całego składu opakowania

Opakowanie farby do włosów zawiera nie tylko samą farbę, ale również tajemniczy woreczek z białą substancją. Wiele kobiet nie używa balsamu nawilżającego, którym jest ten element, albo zostawia go sobie na później. To błąd, ponieważ nałożenie balsamu właśnie ma na celu nie tylko zminimalizować zniszczenie włosów w czasie farbowania, ale również ochronić kolor na dłuższy czas. Balsam zamyka łuski włosa oraz usuwa substancje alkaliczne. Otwarte łuski sprawiają, że kolor łatwiej się wypłukuje, a włosy matowieją, podobnie jak substancje o innym niż farba odczynie.

Dobór odpowiedniego szamponu

Większość z nas nie kupuje szamponów do włosów farbowanych, a używa zwykłych. Wbrew pozorom nie jest to największy grzech. Szampon nie musi być koniecznie dedykowany dla włosów farbowanych, chociaż jest to wskazane, ale istotne jest by nie stosować nigdy szamponów dwa w jednym czyli z odżywką. Składniki zawarte w tych szamponach wpływają na keratynę, z których zbudowany jest włos i wypychają kolor, przez co bardzo szybko zaczyna on blaknąć.

Postaw na profesjonalne kosmetyki i koloryzację

Najlepszym sposobem na zachowanie koloru włosów na długo jest skorzystanie z koloryzacji w salonie kosmetycznym. Jeśli nie jest to możliwie warto postawić na najlepszej jakości profesjonalne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji włosów farbowanych. Całe ich spektrum ochroni kolor w czasie mycia włosów, a także będzie korzystne w przypadku wystawienia się na promieniowanie ultrafioletowe, które również niszczy kolor. Innym sposobem jest w takich sytuacjach noszenie nakrycia głowy. W kosmetykach dla włosów farbowanych znajdują się pożyteczne proteiny, wyciągi z roślin, witaminy, a także keratyna. Silnie nawilżają, nie pozwalając otwierać się łuską włosa.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMezoterapia skóry głowy
Następny artykułDomowa apteczka a włosy
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here