Jak urządzić przyjazny salon fryzjerski dla dzieci?

0
89
salon dla dzieci

Przystosowanie salonu fryzjerskiego do najmłodszych klientów zdecydowanie się opłaca. Mamy często lubią upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i kiedy umawiają wizytę dla siebie, są zainteresowane też terminem dla swojego dziecka.

Przystosowanie salonu fryzjerskiego do najmłodszych klientów zdecydowanie się opłaca. Mamy często lubią upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i kiedy umawiają wizytę dla siebie, są zainteresowane też terminem dla swojego dziecka. To jednak wymagający klienci, dlatego należy zadbać o to, by nie dopadła ich nuda, a fotel był naprawdę wygodny. O czym jeszcze opamiętać, przyjmując Maluchów w swoim salonie?

Bezpieczeństwo w salonie fryzjerskim

Przygotowanie salonu dla małych gości, wymaga nieco więcej uwagi i przemyślenia. Trzeba bowiem przewidzieć, że Maluchy szybko się nudzą, a podczas biegania czy zwiedzania salonu fryzjerskiego, mogą testować różne rzeczy i przedmioty. Dlatego nie zaszkodzi zabezpieczyć gniazdka elektryczne i umocować wszelkie przedmioty, tak by dzieci nie mogły ich przewrócić. Warto pamiętać, że duże fotele nie sprawdzą się dla Maluchów, chyba że dziecko będzie mogło wspiąć się na podnóżku czy specjalnym hokerze. Przyda się także specjalna nakładka do podwyższenia siedziska albo specjalny fotel dopasowany do wzrostu Malucha. Zobacz meble fryzjerskie dla dzieci tutaj: https://www.fryzomania.pl/category/meble-fryzjerskie

Wystrój salonu fryzjerskiego

Kreowanie wystroju pod dzieci nie musi się sprowadzać do malowania ścian w bajkowe wzory. W końcu salon odwiedzają także inni klienci. Co jednak może się znaleźć w salonie, to kącik dla Malucha. Kilka klocków a nawet kolorowanek i kredek wystarczy, by zająć Malucha podczas oczekiwania na swoją kolej. Co warto przygotować ekstra dla dzieci, to na przykład specjalne kolorowe peleryny, które mogą przedstawiać ulubione bajkowe postaci. Taki gadżet z pewnością zainteresuje Malucha i sprawi, że będzie się znacznie mniej bał podczas samej wizyty. Pod ladą warto mieć też kilka czekoladek, cukierków czy lizaków. Maluchy będą wniebowzięte jeśli będą mogły się poczęstować słodyczami przed lub po wizycie. W większej poczekalni można  zainwestować w mniejsze krzesła dla dzieci, choć miękki dywan także znakomicie się tutaj sprawdzi.

Osobny fotel czy nakładka?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, typowe fotele fryzjerskie nie są odpowiednie dla mniejszych dzieci. Producenci mebli fryzjerskich zapewniają w swojej ofercie też fotele dla najmłodszych dzieci. Takie w formie auta wyścigowego czy w cukierkowych kolorach z pewnością będą strzałem w dziesiątkę. Jednak z drugiej strony takie dziecięce krzesła zajmują sporo miejsca w salonie i często blokują stanowiska. Dlatego innym rozwiązaniem są specjalne nakładki. Taka nakładka jest praktyczna i tańsza w zakupie. Może służyć jako pufa w poczekalni, dzięki czemu nie będzie zabierać przestrzeni w mniejszym salonie. Nakładkę trzeba jednak dobrze dopasować do fotela, inaczej siedzisko nie będzie stabilne, a Maluch będzie się wiercił podczas wykonywania zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here