Niezbędny w salonach fryzjerskich preparat do dezynfekcji narzędzi

0
827

Salony fryzjerskie każdego dnia odwiedzane są przez dużą grupę klientów. Fryzjer powinien poprawnie zatroszczyć się o jakość proponowanych tam usług. Nie może być mowy o dobrej usłudze, gdy zabraknie czystości i higieny. Nie tylko ręce pracownika powinny być odpowiednio przygotowane, a także narzędzia, których używa. Preparat do dezynfekcji narzędzi pozwoli przygotować nożyczki, maszynki, szczotki, wałki i wiele innych specjalistycznych produktów. Zawarte tam składniki oczyszczą te przedmioty z nagromadzonego tam brudu, w tym z przenoszonych na powierzchniach różnych kosmetycznych narzędzi drobnoustrojów, wirusów, bakterii czy grzybów. Tak przygotowane nożyczki fryzjerskie są w pełni bezpiecznie i można ich znów używać podczas stylizowania kolejnego klienta. Zaletą tego produktu jest to, że jest on szybki w działaniu. Wystarczy zanurzyć w nim narzędzia na około 15 minut, żeby móc liczyć na to, że usunie on wszystkie, nawet zaschnięte, zanieczyszczenia.

Skąd zamawiać taki specjalistyczny płyn do dezynfekcji?

Hurtownie kosmetyczne to najlepsze miejsce do tego, żeby nie tylko zamówić wszystkie specjalistyczne narzędzia do cięcia i stylizowania włosów, bo jest to punkt sprzedażowy, w którym nie zabraknie także komfortowych w użyciu preparatów do dezynfekcji tych narzędzi. Można je tutaj odszukać w ekonomicznych, niedrogich opakowaniach. W salonach fryzjerskich czy kosmetycznych tego typu płyny dezynfekujące zawsze powinny być pod ręką. Warto zamawiać je w dostatecznie dużej ilości. Preparat do dezynfekcji narzędzi jest właściwy do czyszczenia narzędzi wykonanych z różnych materiałów, na przykład z aluminium, miedzi, cynku, stali nierdzewnej, porcelany czy szkła. Niezależnie od tworzywa, materiał zostanie tak samo dobrze oczyszczony z bakterii, wirusów czy drożdżaków. Płyn nie uszkodzi delikatnych specjalistycznych narzędzi.

Dlaczego jest bezpieczny?

Taki produkt musi być używany w salonie codziennie, powinien mieć więc bezpieczny skład. Nie powinien szkodzić zarówno pracownikom, klientom, jak i mytym tam narzędziom. Z odpowiednim preparatem do dezynfekcji narzędzi, najlepiej takim, który jest pozbawiony aldehydu i fenolu, nie trzeba martwić się o zdrowie podczas wykonywania swoich obowiązków w salonie fryzjerskim. Nowoczesny preparat do dezynfekcji narzędzi nie odbarwia narzędzi i nie powoduje, że zaczynają one rdzewieć. Najczęściej mają krótki skład i opierają się na sprawdzonych komponentach. Można go używać zarówno w wannie do dezynfekcji, jak w bardziej specjalistycznym sprzęcie do czyszczenia, takim jak myjka ultradźwiękowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here