Czy kosmetyki niszczą włosy?

0
1798

Zastanawialiście się kiedyś nad tym czy kosmetyki niszczą włosy? W pielęgnacji włosów powszechne jest twierdzenie, iż kosmetyki do nich jednocześnie są jedną z największych przyczyn ich zniszczenia. Jednocześnie podnoszą się głosy, że jest to jeden z największych mitów w tej dziedzinie.

Kosmetyki a niszczenie włosów

Nie jest tak, że kosmetyki wcale nie niszczą włosów, lecz przede wszystkim niszczą je nieodpowiednio użyte kosmetyki. Największy problem stanowi nieumiejętne dobranie kosmetyków do rodzaju włosów, jak również stosowanie wielu na raz. Niektóre połączenia mogą być przyczyną wytwarzania się szkodliwych, a nawet toksycznych substancji. Istnieją również takie kosmetyki do włosów, które wybitnie powodują ich zniszczenie.

Na przykład szampony do włosów przetłuszczających się lub osób z łupieżem, stosowane na zdrowe włosy i skórę głowy mogą je nadmiernie wysuszać, a tym samym nawet powodować zmianę koloru włosów. Praktycznie żadna kuracja dla włosów chorych i słabych nie jest dobra na włosy zdrowe. Kluczem jest utrzymywanie zdrowych włosów na tym samym poziomie. Nadmierna chęć polepszenia ich stanu, gdy nie jest to konieczne, nie prowadzi do niczego dobrego.

Czy kosmetyki niszczą włosy?

Okazuje się, że włosy najlepiej reagują na naturalne kosmetyki. W większości przypadków nie można ich przedawkować, poprawiają kondycję skóry głowy i włosów zdrowych, jednocześnie są stworzone do leczenia wszystkich dolegliwości z nimi związanymi. Są to oleje, drożdże, glinki, naturalne peelingi, zioła, ocet i wiele innych.

Włosy pielęgnowane naturalnymi kosmetykami są w większym stopniu odporne na mechaniczne zniszczenie. Warto jednak wiedzieć, że nawet kosmetyk i naturalne muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju włosów. Nie na wszystkich sprawdzi się maska drożdżowa, czy kokosowa, nie wszystkie oleje jednakowo nadają się do nakładania na włosy. Dlatego warto wypróbowywać każdy kupiony kosmetyk najpierw na niewielkiej ilości włosów, by przekonać się jaki jest skutek tych zabiegów. Jeśli włosy są miękkie, miłe w dotyku, gładkie i odżywione, to jest to strzał w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here