Miodowanie włosów

0
3534
miodowanie-wlosow
Miodowanie włosów świetnie wpływa na Twoje kosmyki!

Miodowanie włosów to nic innego jak nakładanie na włosy miodu. Jest to alternatywa dla innych metod nawilżenia włosów, w tym używania do ich nawilżenia chemicznych odżywek. To metoda, którą można zastosować jako alternatywę do olejowania włosów. Zapraszam Cię do zapoznania się z tym rodzajem pielęgnacji włosów, naprawdę warto spróbować…

Miodowanie włosów

Miód jest źródłem witamin i mikroelementów, które doskonale nawilżają włosy. Jednak nie tylko miód nadaje się do ich pielęgnacji. Warto na nie stosować również inne produkty pracy pszczół, na przykład wosk pszczeli, propolis, pierzga. Mają one podobne działanie, ale są bogatsze w składniki odżywcze niż miód, który w dużej mierze składa się po prostu z glukozy. W innych produktach znajdziemy między innymi zestaw witamin z grupy B, które doskonale odżywiają włosy. SPRAWDŹ jakie fryzury wyszczuplają twarz!?

Efekty miodowania włosów

miodowanie-wlosow
Miodowanie włosów świetnie wpływa na Twoje kosmyki!

Stają się one znacznie bardziej błyszczące, delikatne w dotyku, a także zwiększają swoją objętość. Jest to zatem odpowiedni zabieg dla kobiet, które narzekają na przyklapnięte, smutne włosy. Miód ma również właściwości nieco rozjaśniające włosy, o czym powinny wiedzieć brunetki. Jeśli nie przeszkadza im, że kolor może nieco pojaśnieć, nie powinny się martwić. Efekt to tylko niewielka różnica w odcieniu. Z takiego efektu mogą być zadowolone blondynki, którym zależy na naturalnym osiągnięciu jasnego tonu. Rezultat zostanie zwiększony w przypadku zastosowania wyciągu z lipy.

Jak miodować włosy?

Przed zabiegiem miodowania włosów należy przygotować odpowiedni rodzaj miodu. Nadaje się tylko prawdziwy, który mógł ulec krystalizacji. Należy rozpuścić go w ciepłej wodzie. Taką masę już można nakładać na głowę, ale dla ułatwienia można ją rozrobić na przykład z jogurtem naturalnym lub po prostu z odżywką do włosów, jeśli jakaś mamy w domu. Nie powinna martwić lepka konsystencja. Miód bardzo dobrze spłukuje się zarówno w rąk jak i z włosów, nie trzeba ich nawet myć dwa razy. Wystarczy dobry szampon. Maseczka powinna być nałożona na głowę przez około godzinę, podczas której trzeba się czymś zająć na siedząco, ponieważ maska taka łatwo zostawia ślady na pościeli, meblach czy innych przedmiotach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here