Wypadanie włosów po ciąży – przyczyny i zalecenia

0
1968
wypadanie-wlosow-po-ciazy
Wypadanie włosów po ciąży to koszmar...

Wypadanie włosów po ciąży to istny koszmar! Jakiś czas po porodzie mamy zauważają coś niepokojącego. Jedne z nich wcześniej wiedziały o tym problemie, jednak niektóre nieświadome, mogą czuć się przestraszone zjawiskiem jakim jest wypadanie włosów po urodzeniu dziecka.

Wypadanie włosów po ciąży – dlaczego?!

Wypadanie włosów rozpoczyna się około trzy miesiące po porodzie. Wówczas mamy mają wrażenie, że włosy wypadają niemal garściami. Okazuje się, że utrata nawet trzydziestu procent włosów to coś, na co trzeba się przygotować. To dużo, szczególnie w przypadku włosów cienkich. Powodem dla jakiego tak się dzieje, są po prostu hormony. W ciąży zwiększa się poziom estrogenów, co sprawia, że większość włosów nie wypada. Jednak gdy poziom hormonów właśnie kilka tygodni po porodzie wraca do normy, wtedy włosy, które powinny już dawno wypaść, wypadają w sposób skumulowany. Nie jest to groźne zjawisko, chociaż może przestraszyć niczego nieświadome kobiety. Sprawdź jakie jeszcze czynniki nasilają wypadanie włosów!

Jak sobie pomóc

wypadanie-wlosow-po-ciazy
Wypadanie włosów po ciąży to koszmar…

Wypadanie włosów po ciąży można z łatwością wyeliminować… Przede wszystkim bardzo istotna jest odpowiednia dieta. W ciąży oraz w okresie karmienia piersią większa ilość składników odżywczych jest przeznaczona dla odżywienia płodu oraz do produkcji mleka. Kobiety w tym czasie powinny dbać o to, by ich pożywienie nie szło na ilość, ale na jakość. Musi być po prostu jak najbardziej odżywcze, natomiast mniej istotna jest liczba spożytych kalorii. Te przyczyniają się tylko do zwiększenia masy ciała.

Suplementy

Wypadanie włosów po ciąży ograniczyć mogą również suplementy diety. Jednak nie wszystkie nadają się do tego celu. Kobiety karmiące piersią nie powinny ich zażywać bez konsultacji z lekarzem. Ostrożnym trzeba być nawet z odżywkami, które nakładamy na skórę głowy i szamponami. Nie wszystkie są odpowiednie dla kobiet w ciąży i karmiących. Kluczem jest wybieranie tych, które są w jak największym stopniu naturalne i nie zanieczyszczone chemią. Istnieją jednak naturalne suplementy, które możemy spożywać bez obaw, takie jak herbata z pokrzywy, ze skrzypu polnego, czy z innych roślin zawierających krzem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMycie włosów – demontujemy mity!
Następny artykułMiodowanie włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here