Mycie włosów – demontujemy mity!

1
2548
mycie-wlosow
Mycie włosów - mity które musisz poznać!

Mycie włosów to kolejny banał, ale jak się okazuje wcale nie do końca. Niestety stosując się do wielu rad, a nawet poleceń na opakowaniu szamponu lub odżywki możemy narobić sobie więcej szkody niż pożytku. Oto najczęściej spotykane mity dotyczące mycia włosów. Zapoznaj się z nimi aby nie popełniać tych błędów które źle wpłyną na stan i wygląd Twoich włosów!

Mit: Mycie włosów dwa razy?!

Polecenie, aby głowę myć dwukrotnie często pojawia się na opakowaniach szamponów. Tymczasem nie jest to wcale konieczne. Już przemycie jeden raz włosów szamponem daje idealny efekt – nie jest konieczne powtarzanie go. Włosy są już wystarczająco czyste. Powtórne umycie włosów powoduje, że stają się wrażliwsze, bardziej przesuszone, elektryzują się. Nawet w przypadku włosów przetłuszczających się dwa razy to za dużo, ponieważ szampon naprawdę dobrze zmywa zanieczyszczenia. Jeden raz zdecydowanie wystarczy. Wyjątkiem są sytuacje, gdy zalecenie dotyczy na przykład szamponu leczniczego. SPRAWDŹ jak działa płukanka z piwa na włosy!

Mit: im więcej szamponu, tym lepszy efekt

mycie-wlosow
Mycie włosów – mity które musisz poznać!

Używanie nadmiernej ilości szamponu wcale nie daje lepszego efektu. Powoduje jedynie trudności w spłukaniu włosów oraz… ogranicza widzenie przez nadmierną ilość piany, która się wytwarza. Aby włosy były czyste wystarczy garstka szamponu. Jego ilość powinna być dostosowana do długości i rodzaju włosów – mniej szamponu potrzebują włosy krótkie i cieńsze niż grubsze i dłuższe. Szczególnie ilość kosmetyku należy miarkować, jeśli używamy wyrobów przeznaczonych do salonów fryzjerskich.

Mit: tylko w gorącej wodzie dokładnie umyjemy włosy

Gorąca woda wcale nie jest konieczna do dokładnego umycia włosów i skóry głowy. Jedyne co jest konieczne to dobry szampon, który już w letniej wodzie doskonale poradzi sobie z zanieczyszczeniami. Ponadto gorąca woda otwiera łuski włosów, przez co są one bardziej matowe, wpływa również na skórę głowy pobudzając gruczoły łojowe do produkcji, przez co włosy szybciej się przetłuszczają. Lepszym pomysłem jest mycie głowy w wodzie w temperaturze ciała. Woda taka jest odbierana przez nas jako ciepła, a jednocześnie nie jest zbyt ciepła dla prawidłowej pielęgnacji włosów.

1 KOMENTARZ

  1. Demontować to sobie misiaczki możecie na przykład klamkę w drzwiach, bo to oznacza „odłączyć jakiś element techniczny”.

    Mieliście na myśli zapewne bardzo podobne słowo. Tak, tak, jedna literka robi wielką różnicę. 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here