Moje włosy nie chcą rosnąć!

0
1502

Długie, lśniące i powabne włosy to marzenie. Chcemy, by powiewały na wietrze majestatycznie, chcemy pleść warkocze. Ale jak na złość włosy wcale nie chcą rosnąć, ledwo można z nich zrobić kitkę. Co zrobić, jak im pomóc.

Włosy nie chcą rosnąć !

Zanim zagłębimy się w przyczyny zbyt krótkich włosów, warto powiedzieć, że wzrost włosów to dla każdego człowieka sprawa dość indywidualna. Średnio włosy rosną około jeden centymetr w ciągu miesiąca. I tutaj pojawia się główna przyczyna wrażenia zatrzymania wzrostu włosa. Po prostu są zniszczone. Trudno na zdrowych włosach zobaczyć tą różnicę, a co dopiero na zniszczonych, gdzie końcówki są suche i rozdwojone. To właśnie najczęstsza przyczyna wrażenia, że „nigdy nie wyhoduję włosów”. Nie ma rady na takie włosy, niestety trzeba je podcinać, co większość osób, którym zależy na ładnej fryzurze robi. Tymczasem to właśnie kolejna przyczyna dla których włosy są stale krótkie. Nawet jeśli podcięcie to tylko kilka milimetrów, jeśli wziąć pod uwagę ten jeden centymetr średnio miesięcznie, to oczywiście jest to sporo. Innymi przyczynami słabego rośnięcia włosów są kwestie hormonalne oraz choroby skóry głowy, na przykład łojotok.

Sposoby na dłuższe włosy

Wiele kobiet nie może doczekać się, by mieć naturalnie długie włosy. Jednym ze sposobów ich uzyskania jest dopięcie tresek. Jednak uwaga! Wykluczone jest dopinanie ich na włosach słabych i zniszczonych. Najpierw należy doprowadzić je do zdrowia, w przeciwnym razie treski tylko pogorszą wygląd włosów. Ich wykonaniem powinien zająć się doświadczony fryzjer, który będzie umiał rozmieścić je tak, że będą wyglądały naturalnie i nie będą nadmiernie obciążać włosów. Ważne jest również dobranie odcienia jak najbardziej zbliżonego do naturalnego koloru włosów. Treski wykonuje się również z naturalnych włosów, co daje jeszcze lepszy efekt. Taki zabieg jest dość drogi, jednak jeśli marzymy o pięknych włosach, nie chcemy czekać, to nie ma innego sposobu na ich uzyskanie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSiwienie włosów, dlaczego?
Następny artykułZabieg kremowania włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here