Oczyszczanie włosów

1
2170
oczyszczanie-wlosow

Oczyszczanie włosów musi mieć miejsce zawsze,niezależnie od tego, czy włosy są długie, krótkie, zniszczone, czy odnowione, warto dla nich robić wiele. Tak naprawdę robimy to przecież dla siebie i swojego dobrego samopoczucia.

Oczyszczanie włosów

Każda z nas wie dokładnie, że włosy trzeba myć. Jednak jeśli mowa o oczyszczaniu włosów, to nie tylko o tym z codziennego brudu i łoju. Chodzi o pozostałości z kosmetyków. Niektóre z nich wnikają głęboko w strukturę włosa i tworzą na jego powierzchni film, który po pierwsze nie pozwala na działanie innym kosmetykom, po drugie zmienia strukturę włosa.

Aby temu zaradzić trzeba dać włosom odpocząć. Może trwać dłuższą chwilę zanim kosmetyki całkowicie wypłuczą się z włosów, szczególnie jeśli były stosowane przez wiele tygodni prawie codziennie. Warto zaopatrzyć się w dobry szampon i dużą dozę cierpliwości. Bardzo istotne w tym czasie jest również nawilżanie. Powinny do tego posłużyć naturalne składniki, na przykład oleje. Stworzą one na włosie nowy film, dzięki któremu zyskają one całkowicie nową strukturę.

Analiza włosów

Analizowanie stanu włosów pozwoli na to, by zawsze o nie dbać jednakowo. Błędem jest tak zwane spoczywanie na laurach, czyli osiągnięcie ładnych włosów i na tym zakończenie ich pielęgnacji. Oczywiście efekt utrzymuje się przez jakiś czas, ale już po upływie kilku tygodni włosy są w tak samo kiepskiej kondycji jak były przed okresem pielęgnacji. Warto zawsze analizować co szkodzi włosom i jakie nawyki są dla nich najmniej odpowiednie i raz na zawsze z nich zrezygnować, nawet jeśli tak jest szybciej i wygodniej.

Gdy nie starczy czasu na pielęgnację warto pamiętać o dwóch podstawowych rzeczach – aby nie wystawiać niepotrzebnie włosów na zniszczenie, oraz by regularnie je podcinać. Analizując włosy trzeba zawsze patrzeć nie tylko na nie same, począwszy od końcówek po cebulki, ale na całą głowę, włącznie ze skalpem. To właśnie skalp jest podstawą naszych włosów, tu rozpoczyna się ich życie. Dlatego nie można o nim zapominać i dbać o niego równorzędnie, co o same włosy. Te ostatnie na pewno również na tym zyskają.

1 KOMENTARZ

  1. Oczyszczanie włosów w moim przypadku jest niezbędne, gdyż na co dzień stosuje pianki i lakiery 🙁 Przynajmniej raz w tygodniu staram się je myć szamponem oczyszczającym (Wax Pure Pilomax) i przynajmniej raz na dwa miesiące podcinam końcówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here