Owoce do pielęgnacji włosów. Do pielęgnacji włosów stosowano już niejeden kosmetyk pochodzenia naturalnego i nie tylko. Okazuje się, że zapomnianym, ale bardzo skutecznym środkiem pozwalającym na uzyskanie pięknych włosów są owoce.
Owoce do pielęgnacji włosów
Owocowa pielęgnacja włosów to pomysł wcale nie nowy, o czym świadczy chociażby popularność firmy Garnier Fructis. Jednak większość owocowych szamponów nie ma nimi wiele wspólnego oprócz zapachu kojarzącego się z tymi roślinami. Dlatego aby uzyskać odpowiednie efekty, o jakich marzymy, wykorzystajmy po prostu przynajmniej od czasu do czasu jako ciekawy zamiennik prawdziwe owoce.

Szczególnie, że jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż kupowanie całej butelki szamponu! Owoce mamy na wyciągnięcie ręki, w każdym sklepie, supermarkecie, na straganie, a czasem nawet możemy zebrać je we własnym ogrodzie. Bywa, że marnują się i nikt ich nie zbiera, bo nie wiadomo, co z nimi zrobić. Tymczasem owoce są bardzo bogate w przeciwutleniacze oraz są prawdziwą bombą witaminową, wręcz stworzoną na nasze włosy.
Wpływ poszczególnych owoców na włosy
Bardzo przydatnym owocem w pielęgnacji jest bardzo popularna u nas cytryna. To świetny środek na nadanie włosom matowym większego blasku. Oprócz tego pomaga zwalczyć trudne problemy z włosami, takie jak nadmierne przetłuszczanie się i łupież. Cytryna jest polecana naturalnym blondynkom, ze względu na to, że powoduje pojaśnienie włosów.
Innym powszechnym, przydatnym owocem do pielęgnacji włosów są jabłka – nawilżają i regenerują naruszone warunkami zewnętrznymi włosy. Z jabłek łatwo jest wykonać ocet jabłkowy, który również ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji włosów. Jabłka i ocet nawilżają włosy, zwiększają ich połyskliwość. Bardzo przydatne na włosy są również owoce kiwi oraz awokado. Kiwi zawiera dużą dawkę witaminy C, która odżywia i pobudza do pracy skórę głowy. Awokado to źródło pożytecznych kwasów tłuszczowych, mikroelementów, jak również witamin, na przykład witamin z grupy B. Ze wszystkich tych owoców możemy wykonać specjalne maski, łącząc je na przykład z naturalnymi olejami.