Poprawne stosowanie suchego szamponu

0
2139
stosowanie-suchego-szamponu
Stosowanie suchego szamponu

Dowiedz się jak powinno wyglądać stosowanie suchego szamponu. Suchy szampon to taki, który nakładamy na włosy i dzięki temu uzyskujemy efekt odświeżenia lekko przetłuszczonych włosów. Ma za zadanie zaoszczędzić czas, gdy na przykład się gdzieś śpieszymy. Ale czy rzeczywiście jest sens go stosować?

Jak działa suchy szampon?

Tak zwany suchy szampon to po prostu proszek, który nałożony na włosy pochłania nadmiar potu oraz łoju, przez co stają się niewidoczne. Znika również zapach. Nic dziwnego, że szampon taki jest chętnie stosowany, ponieważ zaoszczędza czas na przykład rano, gdy jesteśmy spóźnione do pracy, albo pozwala zachować dobry wygląd nawet wówczas gdy akurat mamy ograniczony dostęp do bieżącej wody. Proszkiem posypuje się włosy, a następnie trzeba poświęcić chwilę, by go dokładnie wetrzeć we włosy oraz strzepnąć nadmiar. Trzeba to zrobić z użyciem lustra, chyba że chcemy wyjść z domu z upudrowanymi włosami, co nie dodaje im uroku. SPRAWDŹ jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów po trwałej!

Niebezpieczeństwo stosowania suchych szamponów

stosowanie-suchego-szamponu
Stosowanie suchego szamponu

Jednakże mimo całej swojej przydatności z suchym szamponem nie wolno nigdy przesadzać. Wykluczone jest stosowanie go codziennie, ponieważ jest to mocna przesada, ponadto po prostu szkodzi on włosom powodując nadmierne ich wypadanie. Warto pamiętać również, że talk zostaje na włosach i musi być regularnie zmywany. Niektóre kobiety stosują inny trick polegający na tym, aby posypywać włosy suchym szamponem po ich umyciu. Wtedy nawet przez kilka dni zachowują idealną świeżość. Jest to coś, czego nie wolno stosować po każdym myciu z tych samych powodów. Suchy szampon trzeba stosować sporadycznie, nie częściej niż cztery razy w miesiącu.

Stosowanie suchego szamponu

Po zastosowaniu suchego szamponu nie wystarczy włosów jedynie umyć. Zalecany jest nawet dokładny pilling skóry głowy. Wszystko dlatego, że proszek z suchego szamponu zostaje na niej i na włosach, a ponieważ wzmaga wypadanie włosów, to niezbędne jest bardzo dokładne jego usunięcie. Istotne jest również by nie spać z proszkiem na głowie, ponieważ w nocy wciera się głęboko w we włosy oraz pościel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here