Co pomaga w układaniu włosów?

0
3164
ukladanie-wlosow
Układanie włosów nie jest trudne!

Układanie włosów w salonie nie kosztuje mało, a tymczasem możemy je samodzielnie ułożyć w domu w taki sposób, że nie będą różnić się od fryzury wykonanej przez profesjonalistę. Wystarczy znać kilka prostych tricków i już można zaoszczędzić ładnych parę złotych… A więc do dzieła, dowiedz się jak powinno wyglądać właściwe układanie włosów!

Przede wszystkim zadbaj o włosy

To może wydawać się banalne, ale tylko ładne, zadbane włosy nadają się do stylizacji. Nie jest istotne jaki mamy rodzaj włosów – każde będą wyglądać dobrze, jeśli zadbamy o nie od podstaw. Modelowanie włosów w salonie fryzjerskim zawiera w sobie kilka etapów, tak też powinno to odbywać się w domu.

Zajmie to nieco czasu, ale jeśli rozsądnie rozłożymy wszystkie etapy, nie powinno być z tym większych trudności. Jeśli wiemy, że dzień kiedy chcemy nosić daną fryzurę nadchodzi, to ważne jest by na tydzień lub przynajmniej dwa dni przed dokładnie nawilżyć włosy, szczególnie zaś ich dolną część. SPRAWDŹ jak wyglądają postarzające fryzury!

Układanie włosów z pomocą odpowiednich narzędzi

ukladanie-wlosow
Układanie włosów nie jest trudne!

Używanie do stylizacji włosów specjalnych narzędzi naprawdę robi różnicę, o czym przekonuje się każda kobieta, która zdecydowała się na ich zakup. Układanie trwa nie tylko znacznie krócej, ale również jest znacznie łatwiejsze manualnie. Należy jednak pamiętać, że nadmierny perfekcjonizm też nie jest niczym wskazanym.

Kilka wystających kosmyków włosów czasami poprawia efekt, zamiast go niweczyć. Szczotki, lokówki, prostownice, mają za zadanie pomóc w ułożeniu włosów, nie zaś w każdym detalu skopiować fryzurę z katalogu. Dobrze jest wybierać narzędzia, które nie niszczą włosów i ich nie elektryzują. Są podstawą ułożenia każdej fryzury.

Dobierz narzędzia do siebie

Przed zakupem danych przedmiotów bardzo ważne jest, by zorientować się, czy będą pasowały do rodzaju naszych włosów. Nie wszystkie są stworzone do układania na przykład włosów cienkich, a lepiej sprawdzają się w przypadku włosów grubszych i prostych. W tym wypadku jednak dobrym pomysłem jest poradzić się fryzjera. Podpatrz jakimi narzędziami on się posługuje i czy to służy twoim włosom. Jeśli tak właśnie jest, to nie ma przeszkód by samemu zaopatrzyć się w coś podobnego bez szkody dla włosów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoprawne stosowanie suchego szamponu
Następny artykułLaminowanie włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here