Jak prawidłowo suszyć włosy?

1
2609

Wiele kobiet i mężczyzn noszących długie włosy nie wyobraża sobie życia bez suszarki do włosów. W pewnych sytuacjach jest ona wręcz niezbędna, tak jak w przypadku, gdy wybieramy się na basen zimą. Jednak bywa, że gorące powietrze niszczy włosy. Jak suszyć włosy i dobrać odpowiednią suszarkę?

Prawidłowe suszenie włosów

Wydaje się, że nie ma banalniejszej rzeczy do wykonania jak wysuszenie włosów suszarką. Tymczasem wcale nie jest to takie łatwe. Przede wszystkim warto wiedzieć, że woda jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła. Zatem suszenie włosów całkiem mokrych, po których spływa jeszcze woda nie jest dobrym pomysłem. Włosy powinny być wstępnie jak najlepiej osuszone za pomocą ręcznika. Włosów nie wolno suszyć zbyt gorącym strumieniem powietrza – powinien być letni, lub całkiem chłodny. Nie jest to zdrowe ani dla włosów, ani dla całego ciała. Wyjście na mróz z rozgrzaną głową jest przyczyną choroby. Włosy trzeba również suszyć jak najkrócej. Znacząco przyśpiesza ten proces pochylenie się i suszenie zwisających włosów. Dzięki temu włosy pod spodem również są równomiernie osuszone, co skraca czas całego zabiegu.

Najlepsze suszarki na rynku

Dostępne są suszarki dostosowane do wszystkich rodzajów włosów. Wybierając suszarkę warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by posiadała jonizator powietrza. Sprawia on, że wprowadzona zostaje większa ilość jonów ujemnych, dzięki czemu włosy są bardziej wygładzone, lepiej się układają i nie elektryzują się, a wszystko to bez ich zniszczenia. Idealna suszarka powinna mieć również regulację temperatury jak również prędkości nawiewu, dyfuzator i koncentrator, być wyposażona w filtr powietrza. Idealnym rozwiązaniem jest, jeśli suszarki posiadają długi kabel, dzięki temu zakres ruchu jest znacznie wyższy. Aby zostało to zapewnione suszarka powinna mieć kabel długi na około 2 metry lub nawet ponad 2 metry. Suszarki mogą również mieć końcówki ułatwiające modelowanie fryzury. Skraca to czas jej przygotowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDbanie o skórę głowy
Następny artykułKontrowersyjne metody pielęgnacji włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

1 KOMENTARZ

  1. Wydaje mi się, ze to nie jest jakaś wielka filozofia 😉 Ja suszę zwykle z głową w dół, żeby włosy się uniosły u nasady. Na szczęście moja suszarka ma duża moc, mam Babyliss D414PE, szybko suszy, bo długo bym w takiej pozycji nie wytrzymała 😉 Poza tym na koniec robię nadmuch zimnym powietrzem, żeby włosy się wygładziły i to wszystko 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here