Czy skrzyp polny jest dobry na włosy

0
1588

Na drogeryjnych półkach znajduje się dużo opakowań z magicznymi pigułkami zawierającymi skrzyp polny. Jest on polecany w problemach z łamliwymi włosami, kiepską skórą i paznokciami.

Skrzyp polny a krzem

Skrzyp jest jednym z ziół, dostarczających dużą ilość krzemu. Współcześnie wiele osób cierpi na niedobór tego pierwiastka, choć jest on powszechny – między innymi to z niego składa się piasek, gleba i kamienie. Ale wyjałowienie gleby oraz mniejsze spożycie ziół, owoców, warzyw zawierających krzem w przyswajalnej dla nas formie powoduje niedobory. Gdy włosy stają się kruche, są one już dość poważne. Krzem ukryty w skrzypie rzeczywiście wpływa na urodę, wzmacniając włosy, skórę, paznokcie. Dzieje się tak, ponieważ przyśpiesza przyswajanie ważnych składników odżywczych, jak również sam pełni rolę budulcową. Krzem jest pierwiastkiem życia, bez niego nie byłoby ono możliwie. Dlatego wszystkie panie, którym zależy na pięknych, mocnych włosach powinny uzupełniać krzem. I nie tylko – ważny jest on dla wszystkich, bez wyjątku, również tych całkiem zdrowych osób, nienarzekających na niedobory.

Czy tabletki ze skrzypem są skuteczne?

Jednocześnie osoby, które zażywają skrzyp spotyka rozczarowanie. Okazuje się, że pomimo iż łykają go już długo, żadnych efektów nie ma. Czy to pieniądze wyrzucone w błoto? Niekoniecznie, jednak warto pamiętać iż w zależności od poziomu niedoborów uzupełnianie krzemu w organizmie może potrwać nawet dwa lata! Organizm najpierw uzupełnia niedobory tam, gdzie są największe, dopiero w następnej kolejności przechodzi do wzmocnienia włosów i paznokci. Biorąc pod uwagę, że wszyscy mamy niedobory, dobrze jest uzbroić się w dobry preprat ze skrzypem oraz cierpliwość. Warto spróbować kąpieli w wodzie okrzemkowej oraz płukanek w niej. Przez skórę wnikają różne substancje, również krzem, co dzieje się w sposób efektywniejszy niż jedynie podczas doustnego przyjmowania tabletek. Krzem powinien pochodzić z naturalnych źródeł, takich jak świeże owoce, warzywa, zioła.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKiepski dzień dla włosów
Następny artykułJak często myć włosy?
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here