Sposoby na ułatwienie rozczesania i ułożenia włosów

0
1616

Szykuje się dzień pełen wyzwań, a tu jak na złość włosy wyjątkowo odmawiają posłuszeństwa. Szarpanie się z nimi powoduje tylko ból, ich zniszczenie, a w rezultacie frustrację i złość. Nie podchodź do tego nerwowo, oto sposoby na to, by nawet w zły dla włosów dzień lepiej je rozczesywać i układać.

Oszczędnie ze stylizacją kosmetykami

Wbrew pozorom i powszechnej opinii środki stylizujące wcale nie koniecznie pomagają w układaniu fryzury. Szczególnie, jeśli mamy ich nadmiar. Wówczas następuje wręcz sytuacja odwrotna. Włosy stają się obciążone, a kosmetyki zasychają na nich. Wszystkie kosmetyki do włosów sprawiają, że stają się one bardziej lepkie. Rozczesywanie ich na siłę powoduje tylko powstanie kołtuna i zaplątanie się szczotki lub grzebienia we włosach. Dlatego w dniu wyjątkowo kiepskich włosów najlepiej w ogóle zrezygnować ze stylizacji.

Odżywka w spraju

Natomiast tym, co zawsze warto mieć pod ręką, gdy włosy wyjątkowo odmawiają posłuszeństwa, jest lekka odżywka w spraju. Jej nakładanie jest bardzo proste, a pomaga ujarzmić denerwujące kosmyki. Ułatwia również rozczesywanie włosów. Kluczem jest użycie mgiełki do włosów, a następnie zastosowanie letniego strumienia suszarki, przy jednoczesnym rozczesywaniu niesfornych kosmyków za pomocą nie elektryzującej się szczotki lub grzebienia. Kiepskim pomysłem jest używanie zwykłej wody, szczególnie na włosy naturalnie kręcące się. Powoduje to skręcenie pasm i jeszcze trudniejszą stylizację.

Lakier do włosów

Oczywiście gdy się śpieszymy, najlepszym rozwiązaniem wydaje się lakier do włosów. Jednak nie należy nakładać go w tradycyjny sposób, czyli pryskać na włosy z góry. O wiele lepiej podziała, jeśli nałożymy go najpierw na wnętrze dłoni, a potem dopiero na włosy. Można również w ten sposób użyć innych kosmetyków, ale bardzo ważne jest, żeby nie przesadzić, choćby nawet chęć aby to uczynić była ogromna. Włosy, na które nałożono zbyt dużo kosmetyku od razu rzucają się w oczy. Bywa, że przypominają nieumyte i niezadbane włosy, co jest znacznie bardziej krępujące niż kiepski dzień włosów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFryzury na ślub
Następny artykułProstowanie włosów – tak czy nie?
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here