Fryzury na ślub

0
2343

Dzień ślubu to chwila, kiedy każda panna młoda chce wyglądać jak najpiękniej. Najważniejszym elementem jest oczywiście suknia oraz jej dodatki, jednak niemniej istotna jest odpowiednia fryzura, podkreślająca urodę.

Bierzesz ślub? Zapuść włosy!

Najczęściej od momentu zaręczyn do ślubu mija rok, a czasem nawet więcej czasu. Czas ten idealnie przydaje się przyszłej pannie młodej, która już wtedy powinna zacząć myśleć o ślubnej fryzurze i zacząć zapuszczać włosy.

Ważne jest to również dlatego, że fryzura będzie musiała być idealnie skomponowana z suknią, a właśnie z długich włosów łatwo stworzyć coś co będzie do niej pasowało, nawet jeśli panna młoda nie zdecydowała się jeszcze na nic konkretnego. Po prostu długie włosy są idealne na tą okazję, dają całe spektrum możliwości, jak również przyszła panna młoda będzie miała okazję testować kilka fryzur i wybrać tą, która najbardziej jej odpowiada.

Jakie są fryzury ślubne?

Katalog ślubnych fryzur jest bardzo rozległy. Przyszła panna młoda wybiera spośród setek możliwości upięć, pół upięć, loków, włosów prostych, czy artystycznego nieładu. Uniwersalną fryzurą w dniu ślubu są oczywiście klasyczne koki.

Profesjonalny fryzjer doskonale dopasuje rodzaj koku do kształtu głowy panny młodej. Fryzura musi wytrzymać całą noc, dlatego jest również w profesjonalny sposób utrwalona, mimo wszystko lepiej nie decydować na nazbyt wymyślną i pracochłonną fryzurę, stawiając na prostą elegancję.

Dodatki do fryzur

Fryzury ślubne to nie tylko upięcia, ale również dodatki takie jak spinki, kokardki, tasiemki, koraliki, żakard, koronki i inne materiały. Mogą one posłużyć również jako pomoc w artystycznym upięciu welonu ślubnego na włosach panny młodej. Nie wychodzącym z mody dodatkiem są kwiaty, zarówno sztuczne jak i prawdziwe.

Chociaż prawdziwe są bardziej romantyczne, to sztuczne lepiej się sprawdzają i oczywiście dłużej przetrwają, w dusznym kościele i na sali, gdzie odbywa się wesele. Kwiatami prawdziwymi należy przyozdabiać włosy w ostatniej chwili, by przetrwały jak najdłużej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDomowa apteczka a włosy
Następny artykułSposoby na ułatwienie rozczesania i ułożenia włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here