Styl nowoczesny – jak wprowadzić do wnętrza?

0
262
Styl nowoczesny

Nowoczesne wnętrza wyróżnia harmonia i minimalizm oraz stonowane barwy. Stawia się w nich na funkcjonalność. To przestrzeń, która ma być doskonałym miejscem do relaksu i odpoczynku. W przypadku tego typu aranżacji zwykle „mniej znaczy więcej”, ale znajdzie się tu także miejsce na designerskie meble czy dekoracje. Jak więc wprowadzić go do mieszkania?

Co znaczy styl nowoczesny?

Na wstępie warto określić, co styl nowoczesny oznacza. Z pewnością nie jest to wprowadzanie do mieszkania wszystkich stylów i nowinek, które są aktualnie modne. Tutaj odnosimy się do stylistycznych innowacji nowoczesności. Chodzi więc o to, że jeśli popularny jest styl rustykalny, to nie wprowadzamy go do nowoczesnej przestrzeni. Odnosi się on bardziej do tradycji wiejsko-chłopskiej, a nie tego co kojarzy się z dzisiejszymi czasami, a na pewno nie z minimalizmem.

Praktyczne wnętrza

Podstawową zasadą przy projektowaniu wnętrza w stylu nowoczesnym jest jego praktyczność. Celem jest stworzenie przestrzeni, która będzie lekka i przejrzysta. Można to osiągnąć poprzez minimalizm dekoracji czy stonowane barwy. Nie używa się tutaj ornamentów, zdobionych dekorów, a linie mebli są proste. Tu główną rolę gra jakość. Przy tym mieszkanie zyskuje wiele na funkcjonalności, ponieważ brak w nim zbędnych przedmiotów, które trzeba sprzątać.

Dzięki swojej praktyczności styl nowoczesny śmiało można aranżować zarówno we wnętrzach dużych, jak domy i rezydencje oraz niewielkich mieszkaniach. Jest na tyle uniwersalny, że wszędzie doskonale spełni swoją rolę.

Stonowane barwy

Przy urządzaniu wnętrza w stylu nowoczesnym warto pamiętać, aby używać niewielką ilość kolorów. Powinny być raczej w stonowanych, aniżeli jaskrawych barwach. Mogą to być brązy, szarości, popiele czy beże. Jako dodatkowe i uzupełniające barwy sprawdzą się złote, srebrne czy czarne, szczególnie w dekoracjach. Dzięki takim urozmaicającym elementom barwnym wniesiesz do aranżacji osobisty charakter. Ostatnio modne jest używanie odcieni różu, niebieskiego i zielonego. Ale z umiarem!

Konsekwencja w urządzaniu

Stawiając na wnętrza w stylu nowoczesnym trzeba liczyć się z konsekwencją w urządzaniu. Ważne, aby dopasować nie tylko same kolory. Jeśli więc masz jedną ścianę w kolorze szarym, pamiętaj o powtórzeniu np. poprzez sofę czy krzesło w tej samej barwie. Warto wyeksponować także drobne i pasujące elementy, jak np. świeczki czy ramki na zdjęcia.

Pomieszczenie doskonale barwią żywe atrakcyjne rośliny doniczkowe i trawy ozdobne w nowoczesnych pojemnikach. Doskonale rozluźniają atmosferę i tworzą swoją formą idealne uzupełnienie wystroju mieszkania.

Nowoczesne meble

W nowoczesnej aranżacji kluczową rolę odgrywają również meble. Warto zwrócić uwagę na ich design. Wygodne kanapy często mają nieszablonowy wygląd. Idealnie jak mebel jest wykonany z naturalnych materiałów. W ten sposób odgrywa główną rolę w pomieszczeniu. Ważne są również designerskie stoliki kawowe, które nierzadko zachwycają wzornictwem czy ciekawe komody.

Wyraźny akcent powinny stanowić również czyste linie mebli oraz wysokiej jakości materiały. Pojawia się tutaj chromowana nierdzewna stal, np. na nóżkach stołu czy w ramach luster. Mogą jej towarzyszyć skóra, szkło, czy beton i kamień naturalny. Powiew luksusu, ale i przytulności zapewnią  wełna, szenil i alcantara.

Zastanawiasz się jak wprowadzić nowoczesny styl do wnętrz? Sprawdź mieszkania na sprzedaż Piła. Z pewnością znajdziesz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. Sprawdź mieszkania na sprzedaż Piła pod linkiem https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/pila/

 

Opracowanie GetHome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here