Gdy swędzi skóra głowy

0
1770

Swędzenie głowy jest przede wszystkim bardzo dokuczliwe. Gdy swędzi drapiemy się, a to z kolei powoduje zaczerwienienia, łuszczącą się skórę, a czasem nawet drobne ranki, jakie mogą przemienić się w stan zapalny.

Przyczyny swędzenia głowy

Swędzenie głowy wiąże się przede wszystkim z małym przywiązywaniem wagi do włosów. Na przykład dopada głównie osoby, które rzadko myją skórę głowy i włosy, robią to niedokładnie, nie zmywają z nich dokładnie kosmetyków, śpią z włosami na których zostają resztki pianki, czy żelu.B Brak higieny czyli na przykład częste dotykanie włosów brudnymi rękoma, nie czyszczenie akcesoriów do włosów czyli grzebieni i szczotek, to też przyczyna nadmiernego świądu. Z drugiej strony zbyt częste mycie też nie jest odpowiednie. Czasem świąd skóry głowy to objaw alergii lub łuszczycy, czego dowodem są łuszczące się plamki. U osób z długimi włosami często nie jest to widoczne. Ważne by takie rzeczy badać u lekarza, ponieważ mogą to być również pasożyty. Innymi powodami, dla których swędzi skóra głowy jest nadmierne przeżywanie stresu, a także kiepska, uboga dieta.

Sposoby na swędzenie

Przeczytaj składy kosmetyków jakie używasz. Być może jakiś składnik uczula. Ważne jest pamiętanie o myciu głowy co drugi dzień, a jeśli włosy są stylizowane za pomocą lakierów, pianek i innych, to przed położeniem się spać należy je również umyć. Wszystkie akcesoria do włosów należy utrzymywać w odpowiedniej czystości i regularnie je myć. Przed pójściem spać włosy muszą być suche i związane. Ważne by używać odżywek naturalnych z kwaśnym PH. Zabija ono bakterie i grzyby żyjące na skórze głowy. W tym celu włosy płukane są octem, na przykład octem jabłkowym, jaki można wykonać samodzielnie. Konieczna jest zmiana diety na bardziej zróżnicowaną. Jeśli swędzenie nasila się mimo wysokiej higieny, konieczna jest wizyta u dermatologa lub trychologa. Dzięki specjalnej kamerce jest on w stanie dokładnie przyjrzeć się skórze głowy i stwierdzić w czym jest problemem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSposoby na wygładzenie włosów
Następny artykułPrzyśpieszanie porostu włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here