Przyśpieszanie porostu włosów

0
1734

Włosy rosną najszybciej ze wszystkich tkanek w organizmie. Jednak mimo wszytko wielu osobom zależy na tym, by rosły jeszcze szybciej i intensywniej. Czy istnieją sposoby na zwiększenie porostu włosów, a jeśli tak, to jakie?

Skuteczność sposobów na porost włosów

Przede wszystkim niestety twierdzenia o tym, że dzięki jednemu specyfikowi albo środkowi włosy w ciągu jednej nocy urosną w niesamowitym tempie nie są prawdziwe… to tylko chwyty reklamowe. Na efekt każdego działania na włosy niestety trzeba poczekać, porównać z tym co było do tej pory i dopiero go ocenić. Nie jest również prawdą, że włosy człowieka mogą rosnąć w nieskończoność. Najczęściej w naszym profilu genetycznym jest zapisana maksymalna długość, jaką mogą osiągnąć włosy. W pewnym momencie ich długość dociera do granic i dalej nie urosną. A maksymalna ich długość to na przykład 60 centymetrów. Podobnie nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Niekiedy jedynie centymetr na miesiąc. Dlatego nawet jeśli dany specyfik jest bardzo skuteczny, to i tak efekt będzie wolniejszy w porównaniu z efektem uzyskanym na przykład przez koleżankę.

Skuteczne środki na porost włosów

Aby rosnąć włosy potrzebują przede wszystkim odpowiedniego budulca. Dlatego warto postawić na dobrą, urozmaiconą dietę, bogatą w mikroelementy oraz witaminy. Dobrym pomysłem jest zażywanie takich suplementów jak algi morskie, produkty uboczne miodu (proszek pszczeli, mleczko). Dieta powinna być bogata w produkty pełnoziarniste oraz pożyteczne tłuszcze (jemy ryby, oleje, awokado). Ciekawym suplementem diety jest Calcium Pantothenicum, czyli nic innego jak związek witaminy B5 oraz wapnia. B5 często jest składnikiem szamponów do włosów, a razem z wapniem stymuluje ich porost i poprawia strukturę. Warto działać również na włosy od zewnątrz, wcierając oleje, na przykład słynny Sesa lub inne oleje, i stosując odżywki takie jak wcierki z kozieradki, z siemienia lnianego, z drożdży piwnych, aloesu, cytryny. Wszystkie te zabiegi poprawią stan włosów przez co będą one wyglądały na grubsze i gęstsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here