Wybór najlepszych nożyczek fryzjerskich

0
1650

Chociaż nikt nie zetnie włosów tak jak profesjonalny fryzjer, niektóre czynności przy nich mogą być wykonywane w domu. Nie nadają się jednak do tego zwykłe nożyczki, warto zaopatrzyć się w nożyczki fryzjerskie. Skąd wiadomo jakie będą najbardziej odpowiednie?

Do czego potrzebne będą nożyczki?

Przede wszystkim kluczową sprawą, jaką należy przemyśleć zanim dokonamy zakupu jest do czego najczęściej będą używane nożyczki. Przy włosach długich najczęstszymi zabiegami są cieniowanie oraz wyrównywanie. Ale są także czynności jak ząbkowanie, konturowanie, przydatne przy włosach krótszych. Do tych wszystkich czynności wystarczą standardowe modele nożyczek. Do teksturowania, zmniejszania objętości włosów potrzebne będą nożyczki o nazwie degażówka. Zaawansowane techniki fryzjerskie takie jak strzyżenie ślizgiem wymagają już nożyczek z wygiętymi ostrzami. Ale na nasze domowe potrzeby, bez zaawansowanych technik wystarczą z pewnością zwykłe nożyczki fryzjerskie.

Miejsce zakupu

Nożyczki fryzjerskie zakupić można w sklepach dedykowanych fryzjerom i akcesoriom fryzjerskim, ale również duża oferta znajduje się w internecie. Kupowanie przez internet jednak nie zawsze wiąże się z zadowoleniem. Przede wszystkim przed zakupem powinniśmy mieć możliwość dotknięcia nożyczek, zważenia ich w dłoni. Rozwiązaniem jest zakup nożyczek na stronie internetowej zaufanego producenta, zamiast u osoby prywatnej. Dzięki temu mamy kilka dni na zwrot nietrafionego towaru.

Odpowiedni kształt

Nożyczki nie tylko powinny być w miarę lekkie, ale również poręczne. Niedopuszczalne jest odczuwanie bólu, dyskomfortu podczas pracy. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kształt nożyczek oraz dopasować je do swojej dłoni. Szczególnie jeśli dominującą ręką nie jest prawa, jak w większości przypadków, ale lewa dłoń. Tutaj najważniejsze jest wyprofilowanie na palce. Każda dłoń jest nieco anatomicznie inna i dlatego tak ważne jest obejrzenie a nawet wypróbowanie towaru przed zakupem. To co pasuje koleżance o nieco dłuższych dłoniach wcale nie musi być najlepsze dla osoby o krótszych palcach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProstowanie włosów – tak czy nie?
Następny artykułCzy będę wyglądała dobrze w blondzie?
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here