Czy będę wyglądała dobrze w blondzie?

0
1693

Marzy nam się duża zmiana, do tej pory preferowałyśmy włosy ciemne, ale chcemy wypróbować modny blond. Pojawia się jednak strach. Co jeśli kolor wyjdzie nie taki jak chciałam, co jeśli nie będzie mi w blondzie do twarzy? Nie musisz się bać, wystarczy skorzystać ze wskazówek.

Typ urody a kolor włosów

Niestety włosy blond nie zawsze pasują. Najczęściej niezbyt dobrze wyglądają w jasnych kolorach naturalne brunetki o ciemniejszej karnacji, o typie urody południowym. Ich oczy są ciemne, podobnie jak oprawa ich oczu oraz brwi, zatem rysy są zbyt uwidocznione. Taki kolor włosów może niestety postarzać, szczególnie przy zastosowaniu mocnego makijażu. Jednak już typ środkowoeuropejski, który często również ma brązowe włosy, charakteryzujący się oczami w kolorze brązowym, piwnym popielatym, szaroniebieskim, stalowym prezentują się jasnych blond włosach całkiem w porządku. Włosy jasne pasują kobietom o słowiańskim typie urody, jasnej cerze, niebieskich lub zielonych oczach. Najczęściej słowianki są szatynkami, ale zmiana w postaci jaśniejszych włosów im nie zaszkodzi.

Skąd wiedzieć, czy blond mi pasuje?

Sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje. Istnieją osoby o ciemnym kolorze cery, oczu, brwi i oprawy oczu, które korzystnie prezentują się w blondzie i odwrotnie, te panie które pozornie byłby zadowolone, wcale takie nie są. Aby przekonać się jak jest w rzeczywistości warto wykonać test, na przykład dopasowując swoje zdjęcie do wymarzonego koloru za pomocą programu graficznego.

Nie eksperymentuj

Uznałaś, że raz kozie śmierć i chcesz zaszaleć. Robisz to na własną odpowiedzialność. Pamiętaj, że radykalne zmiany, nawet korzystne nie zawsze spotykają się z aprobatą. Zanim zmienisz drastycznie kolor włosów, powiedz o tym najbliższym, by mieli czas przyzwyczaić się do myśli o zmianie. Daj sobie czas również. Zamiast zastosować od razu trwałą koloryzację, spróbuj z mniej inwazyjnymi metodami. Zmiany najlepiej wprowadzać stopniowo, czyli nie wybierać od razu najjaśniejszego docienia blondu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybór najlepszych nożyczek fryzjerskich
Następny artykułPielęgnacja włosów po trwałej
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here